Runda jesienna wchodzi w decydującą faze, wiekszść drużyn rozegra jeszcze 3 spotkania chodz niektóre ekipy rozegrają o jeden mecz mniej. Powodem takiego stanu rzeczy jest wycofanie się Błyskawicy Preczów przed rozpoczęciem sezonu, co skutkuje odpoczynkiem jednej drużyny w każdej kolejce spotkań. W najbliższą sobote (02.11) nasza drużyna wybierze się do Strzyżowic na spotkanie z tamtejszą Jednością. Obie drużyny dzieli 5 punktów w ligowej tabeli, gospodarze zajmują 10 pozycję notując 4 zwycięstwa i 7 porażek. W poprzedniej serii gier ZEW rozprawił się z Orłem Dąbie 4:0 natomiast Jedność uległa Ostoi Żelisławice(nasz kolejny rywal) 1:0. Spotkanie zapowiada się więc bardzo ciekawie a zespoły napewno nie będą odpuszczały żadnej piłki, chcąc poprawić swoją pozycje przed zimową przerwą. ZEW potrzebuje zwycięstw i napewno jest wstanie powalczyć o całą pulę w Strzyżwoicach, jednak nie będzie to łatwy pojedynek. Miejmy nadzieję że o słabszych występach możemy już zapomnieć a wysoka forma w końcówce pozwoli na spokojne i solidne przygotowania do kolejnej rundy a Kazimierz z lepszym nastawieniem psychicznym wrócić do gry na wiosne.

     Niezwykle ciekawie przedstawia się tęż walka o fotel lidera naszej ligi. W walce o lokaty dające awans wydają się liczyć 4 zespoły: pierwszy w tabeli Cyklon Rogoźnik mający na koncie 31 punktów, Przemsza Okradzionów na drugiej pozycji z dorobkiem 27 punktów, trzecie i czwarte miejsce to kolejno Niwy Brudzowice i MKS Sławków, obie ekipy zgromadziły po 26 punktów jednak Sławków rozegrał jeden mecz więcej. Rywalizacja jest tym ciekawsza że lider zagra jeszcze bezpośrednie mecze z Niwami oraz Sławkowem(dodatkowo zmierzy się też z Łazowianką)  a wyniki mogą nieźle zamieszać w czołówce. W pozornie najlepszej sytuacji wydaje się być drużyna z Okradzionowa na którą czekają spotkania z ekipami z Dąbia, Strzyżowic a na koniec przyjadą na konfrontacje z naszą ekipą(z którą napewno nie pójdzie im łatwo).

     Sytuacja może byc jeszcze bardziej skomplikowana przez rozważania ŚZPN na temat rozegrania jesienią dwóch kolejek z rundy wiosennej aby uniknąć zamieszania, z przekładanymi meczami, jakie miało miejsce w poprzednim sezonie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO DOPIONGOWANI NASZEJ EKIPY W NADCHODZĄCYCH SPOTKANIACH.

JEDNOŚĆ STRZYŻOWICE – ZEW KAZIMIERZ    SOBOTA GODZINA 13;30

Plan gier 13 kolejki.

Pauza: MKS Sławków.
 
Skalniak Kroczyce Ostoja Żelisławice 3 listopada, 13:30
Źródło Kromołów (Zawiercie) CKS Czeladź (2)  
Niwy Brudzowice Cyklon Rogoźnik  
Łazowianka Łazy (k. Zawiercia) MKS Poręba  
Milenium Wojkowice Błękitni Sarnów  
Orzeł Dąbie Przemsza Okradzionów (Dąbrowa Górnicza)  
Jedność Strzyżowice Zew Kazimierz (Sosnowiec)

 

Dodaj komentarz