W dniu 25 Czerwca na obiekcie sportowym "ZEW" będziemy obchodzili 95-lecie działalności naszego klubu. To bardzo ważne wydarzenie zarówno dla działaczy, zawodników, jak również mieszkańców naszego miasta. Od 1921 roku klub z większym lub mniejszym powodzeniem szkoli i edukuje piłkarzy. Przez ten okres wydarzyło się bardzo wiele. W tym czasie powstał pierwszy komputer, wynaleziono szczepionkę przeciw gruźlicy, odkryto penicylinę oraz powstały pierwsze reaktory jądrowe. W czasie istnienia Klubu Armstrong wylądował na Księżycu, wynaleziono kuchenkę mikrofalową, płytę CD oraz wiele innych bardziej nowoczesnych wynalazków aż po dzisiejsze czasy takich jak smartfony, notebooki, zdalne samochody, drony i wiele innych. Historia naszego klubu sięga bardzo daleko do czasów, z których dziś możemy tylko czerpać wiedzę oraz naukę.

Przez ten czas zmieniali się prezydenci, powstały nowe i upadły stare partie polityczne, zmieniły się również wielokrotnie władze miast, państw, powstały nowe granice, jak również z upływem lat zmieniali się działacze naszego Klubu. Przeżyliśmy te wszystkie zmiany i nadal razem od 1921 roku szerzymy jeden cel, kontynuujemy prace naszych dziadków, pradziadków, działaczy klubowych, których celem było szkolenie i edukowanie starszych i młodszych zawodników w dziedzinie piłki nożnej, której tak naprawdę historia sięga aż do 1900 roku, gdzie piłka nożna była dyscypliną olimpijską.

Z okazji 95-lecia naszego klubu będziemy chcieli, uszanować historię, jednocześnie zapraszając Państwa na wyjątkowe wydarzenie w dn. 25 Czerwca 2016 roku, które odbędzie się na obiekcie sportowym "ZEW" przy ul. Gałczyńskiego 7.

Szczegóły podamy wkrótce.

Jak co roku postaramy się zapewnić Państwu wiele atrakcji. Bądźcie z nami.

(p.k)

Możliwość komentowania została wyłączona.