Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. W poprzednim roku z przyczyn formalnych nie do końca udało nam się zrealizować projekt budowy Integracyjnej Świetlicy Osiedlowej w Ostrowach Górniczych.

W tym roku przy naszym udziale w konsultacjach, dzięki pomocy radnych oraz pracowników Urzędu Miasta udało się zgłosić poprawki, dzięki którym tym razem możemy zrealizować nasz projekt. Naszą propozycją dla mieszkańców Ostrów Górniczych jest piętrowa, oszklona świetlica integracyjna, etap pierwszy to część parterowa oraz etap drugi to dodatkowe piętro.

W dolnej części świetlicy będzie zlokalizowana kawiarnia, gdzie będzie można usiąść i w miłej atmosferze wypić ze znajomymi kawę czy herbatę lub zagrać w rzutki oraz bilard. Zarówno rodzice dzieci, które trenują w klubie ZEW Sosnowiec, jak również mieszkańcy naszej dzielnicy będą mogli spędzić tu miło czas. 

Na piętrze planujemy wielofunkcyjną salę z dużym ekranem, która będzie służyła najmłodszym mieszkańcom naszej dzielnicy oraz ich rodzicom. Będą tam się odbywały zajęcia manualno-plastyczne dla dzieci, zajęcia Zumby, Jogi, nauka gry na instrumentach muzycznych, zajęcia fotograficzne, szkolenia z makijażu dla Pań oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Planujemy również organizacje innych kursów, szkoleń, które wzbogacą życie mieszkańców Ostrów Górniczych.

Akcje promocyjną prowadzimy wraz ze Szkołą Podstawową nr 33 oraz Przedszkolem Miejskim nr 31 – zapraszamy również do oddania głosów na ich projekty.

To będzie przyjazne miejsce dla wszystkich mieszkańców dzielnicy oraz osób związanych z naszym klubem. Już dziś zapraszamy do głosowania.

W tym roku głosować możemy wyłącznie internetowo. Swój głos może oddać każdy mieszkaniec Sosnowca, który w trakcie wypełniania formularza zgłoszeniowego otrzyma SMS-em specjalny kod, dzięki któremu będzie mógł potwierdzić projekt na który głosuje.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółów a następnie do przejścia do Głosowania (Zielony Przycisk) pod adresem:

www.obywatelski-sosnowiec.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.