Prawie półtoragodzinne spotkanie zarządu klubu z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu oraz Zastępcą Dyrektora ds. Sportowych przyniosło oczekiwane dla nas efekty. Jednym z podstawowych tematów spotkania była zgoda oraz pomoc w organizacji Festynu z okazji 95-lecia Klubu, który odbędzie się w dn. 25 Czerwca 2016. Dostaliśmy pełne wsparcie oraz zgodę na organizację imprezy. Pan Dyrektor pochwalił dotychczasowe działania naszego klubu w kierunku integracji mieszkańców dzielnicy poprzez organizowanie tego typu imprez. Dostaliśmy potrzebny sprzęt oraz zapewnienie o wsparciu pracowników MOSiR. Należy dodać, że wsparcie otrzymaliśmy również od Pani Dyrektor Anny Woszczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 oraz Rady Dzielnicy Ostrowy Górnicze, za co serdecznie dziękujemy.

Kolejnym tematem dzisiejszego spotkania była możliwość użytkowania nowo otwartego obiektu przy ul. Hubala Dobrzańskiego. Chodzi o Klimontowskie Centrum Aktywności Rodzinnej. Zawodnicy drużyny Seniorów, jak również drużyny Trampkarzy mieliby korzystać z siłowni, sauny oraz basenu. Mamy zielone światło. Nasi zawodnicy już od przyszłego tygodnia będą mogli korzystać z obiektu w Klimontowie.

Ważnym tematem dla naszego Klubu jest również utworzenie w dolnej części obiektu – oświetlonego boiska piłkarskiego z nawierzchnią trawiastą. Z powodu bardzo dużej ilości zawodników i chęci tworzenia coraz to nowych grup młodzieżowych przez Zarząd Klubu boisko to jest niezbędne do prawidłowego szkolenia. Niestety z powodu braków środków finansowych będzie to ciężki temat dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Zarząd Klubu jednak wychodząc naprzeciw problemowi, zobowiązał się do pomocy w utworzeniu tego projektu. Klub Sportowy we własnym zakresie miałby zorganizować materiały potrzebne do realizacji tego celu takie jak ziemia, żwir, drenaż itp. Zarząd Klubu zobowiązał się również do zakupu oświetlenia. W tej sytuacji udało nam się uzyskać pełne wsparcie Dyrekcji MOSir. Na tym etapie potrzeba wielu zgód, planów, pozwoleń, nad którymi pracę rozpoczyna już MOSir. Jest więc szansa, że wspólnymi siłami uda się osiągnąć nasz wspólny cel jeszcze w tym roku. Zarząd Klubu rozpoczyna już pracę nad pozyskaniem bezpłatnych materiałów potrzebnych do realizacji projektu wśród Sosnowieckich firm i instytucji.

Dzisiejsze spotkanie należy ocenić bardzo pozytywnie. Cieszymy się, że mamy przy sobie poważnego Partnera w realizacji naszych wspólnych celów.

Bardzo wiele zależy teraz od pracy Zarządu Klubu i jego determinacji na co wszyscy liczymy.
 

Możliwość komentowania została wyłączona.