W tym sezonie zadebiutowali w rozgrywkach ligowych… Żaki F1 z rocznika 2012, bo o nich tutaj mowa weszli z sezon bardzo dobrze. Widać dobrą pracę wykonaną przez ostatni rok pod wodzą trenera Bartłomieja Wróbla. Piłkarze cieszą się i dobrze bawią, notując przy tym bardzo dobre wyniki sportowe.

W pierwszym turnieju rozgrywanym w Dąbrowie Górniczej, w której gospodarzem był zespół SALOS II, Zewiacy ukończyli turniej z trzema zwycięstwami i jednym remisem bez utraty bramki.
ZEW – AKS 2020 Górnik Niwka Sosnowiec 2:0
ZEW – SALOS II 0:0
ZEW – SKF Sportowa Gmina Psary 1:0
ZEW – RKS Grodziec 3:0

Drugi turniej Ligi Żaków F1 odbył się na stadionie ZEWU przy ul. Gałczyńskiego 9 w Sosnowcu. Nasi wychowankowie ulegli drużynie Gminy Psary. Ponownie bezbramkowo zremisowali z SALOSem II Dąbrowa Górnicza, natomiast Niwkę Górnik Sosnowiec oraz RKS Grodziec pokonali 2:1.

Trener i tak nie szczędził pochwał pod adresem swoich piłkarzy.
„W drugiej kolejce zaprezentowaliśmy się trochę gorzej niż tydzień wcześniej. Zawiodła przede wszystkich skuteczność. Jednak całościowo jako drużyna zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Nie brakowało składnych akcji naszego zespołu i fantastycznych parad naszych bramkarzy, Dawida Cichowicza i Wojtka Koniecznego. „ – powiedział po turnieju trener Bartłomiej Wróbel.

W Psarach naszym wychowankom poszło nieco gorzej. Jednak jak podkreśla trener wyniki nie odzwierciedlały postawy sportowej na murawie. Nasi zawodnicy wyglądali dobrze i zauważyć można było postęp w grze.Gmina Psary – Zew Sosnowiec 2:0
Zew Sosnowiec – Salos II 2:0
RKS Grodziec – Zew Sosnowiec 2:1
AKS 2020 – Zew Sosnowiec 2:1
Możliwość komentowania została wyłączona.