W ostatniej kolejce A klasy przyszło nam jechać na najdalszy z wyjazdów, aż do Kroczyc czyli ponad 60 kilometrów. Cel był jasny – zwyciestwo i przeskoczenie Skalniaka w tabeli. W I połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy dominowali nad nami szybkością. Już w 8 minucie Skalniak trafił w słupek. My też mieliśmy swoje okazje: najpierw strzał Pawła Króla z najwyższym trudem odbił bramkarz Skalniaka, a potem Bartkowi Kędzierskiemu niewiele zabrakło, zeby strzelić głową po rzucie rożnym. Do przerwy zostało 0-0.

Po przerwie mecz wyrównał się i obie drużyny miały swoje okazje. W 50 minucie bliski bramki był Krystian Jankiewicz, bramkarz Skalniaka byl jednak czujny. I wreszcie w 62 minucie byliśmy już prawie pewni prowadzenia. Wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Migdał wchodzi w pole karne i jest faulowany. Rzut karny! Do piłki podchodzi Tomek Pluta, ale bramkarz wyczuwa kierunek i odbija piłkę, dobija jeszcze Kedzior i znów bramkarz Skalniaka lepszy! Wracając do Mateusza to dał świetną zmianę i po wejściu był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Brawo Mateusz, tylko tak dalej! W 81 minucie podanie do Tomka Pluty i ten strzela nad bramkarzem. Bramka niestety nie uznana, spalony. W 86 minucie wreszcie dopielismy swego. Rzut rożny bije Rafał Mroziński, dośrodkowanie do Artura Durzyńskiego, który pięknym strzałem głową zdobywa gola. Wydaje się, że zwyciestwo będzie nasze. Sędzia przedłuza jednak mecz i w 93 minucie tragedia. Dośrodkowanie Skalniaka trafia w słupek, piłka odbija się od interweniującego Kamila Moska i wpada do siatki. Zupełnie przypadkowa bramka w ostatniej akcji meczu. Konczymy mecz remisem, który nic nam nie daje i zachowuje status quo w tabeli. Kończymy więc sezon na 16 miejscu i teraz pozostaje nam czekać na decyzje Podokręgu w sprawie przyszłego kształtu A klasy. Bądźmy dobrej mysli.

Kroczyce, 18.06.2016, godz. 17.00

Skalniak Kroczyce – Zew Sosnowiec 1-1 (0-0)

  • 0-1 Artur Durzyński 86' (asysta Rafał Mroziński)
  • 1-1 Kamil Mosek samobójcza 90+3'

 

ZEW: kamil Mosek – Krystian Jankiewicz, Dominik Migdał, Artur Durzyński, Rafał Mroziński, – Tomasz Pluta, Piotr Król (60 min. Mateusz Migdał), Bartłomiej Kędzierski, Maciej Tomsia, Paweł Król (46 min. Paweł Żelazowski) Sebastian Schufreida (68 min. Piotr Tomsia, 90 min. Mariusz Mendak)

Rezerwa- Krystian Sierka, Paweł Zelazowski, Mariusz Mendak, Grzegorz Mendak, Mateusz Migdał, Piotr Tomsia

(jac)

Możliwość komentowania została wyłączona.