W pełnym emocji meczu zremisowaliśmy dzisiaj z liderem 1-1. Z racji dramaturgii ten mecz na pewno pozostanie długo w pamięci. Rozpoczęło się spokojnie. Nasze uważne ustawienie spowodowało, że lider nie miał zbyt wielu okazji bramkowych. Dopiero w 23 minucie zdesperowani Wojkowiczanie uderzają z dystansu, ale na szczęście piłka trafia w słupek. Potem Kamil Mosek miał dwie okazje do wykazania się swoimi umiejętnościami: w 30 minucie po ostrym dośrodkowaniu z rogu i chwilę później po uderzeniu zza pola karnego. Do przerwy jednak nic nie wpadło i mieliśmy remis 0-0.

Po przerwie nadal umiejetnie rozbijaliśmy ataki lidera i piłkarze z Wojkowic zaczęli grać coraz bardziej nerwowo. Gdy wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, straciliśmy bramkę. Rzut wolny Milenium z ok. 40 metrów, zagranie do wolnego zawodnika i strzał z ok 35 metrów w samo okienko. Kamil bez szans i Milenium w końcu dopieło swego. W dodatku chwilę później za drugą żółta kartkę boisko opuszcza Sebastian Schufreida. Ale Zew zawsze walczy do końca. W 88 minucie jeden z graczy Wojkowic także otrzymuje czerwień i szanse się wyrównują. I wreszcie 94 minuta – rzut rożny dla Zewu, dośrodkowanie Pawła Mileńskiego z rogu, obrońca Wojkowic wybija piłke z linii bramkowej, ta trafia w Piotra Tomsię i wpada do siatki! Wyrównujemy w ostatniej minucie, a goście nie mogą uwierzyć, że w ostatniej chwili straciili 2 punkty. W tym meczu pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną z charakterem i potrafimy walczyć z każdym. A potem był festyn i kiełbasa na pewno lepiej smakowała po takim meczu 🙂

Ostrowy Górnicze 05.09.2015 godz. 11.00

Zew Kazimierz – Milenium Wojkowice 1:1 (0:0)

ZEW: Mosek – Jankiewicz, Migdał, Żelazowski, Mroziński – Król Piotr (46 min. Tomsia M.), Kania, Mendak N. (77 min. Tomsia P.) – Mileński, Schufreida, Stachura (82 min. Ciuła)

Rezerwowi: Ciuła, Gałwa, Tomsia M., Tomsia P.

0:1 – Milenium 74 minuta

1:1 – Piotr Tomsia 90+4 min. (asysta Paweł Mileński)

(jac:)


Dodaj komentarz