W dniu dzisiejszym (08.03) na stadionie Czarnych podejmowaliśmy B-klasową Iskrę Psary. Mecz nie rozpoczął się dla nas dobrze – już w 11 minucie po błędzie obrony Iskra strzela bramkę i przegrywamy 0:1. Gra toczyła się głównie w środku pola i mieliśmy problemy z przedostaniem się pod bramkę rywali. Sygnał do ataku dał Paweł Mileński – jego strzały w 18 i 21 minucie z dużym trudem wybija bramkarz Iskry. W 23 minucie Piotr Król przejmuje piłkę w polu karnym przeciwnika i nie daje szans bramkarzowi. Remis. Niestety nasza gra dalej się nie układa, ale przeciwnik też nie ma klarownych sytuacji. W 41 minucie Paweł Mileński przejmuje piłkę na skrzydle, wchodzi w pobliże pola karnego i podaje piłkę do Sebastiana Schufreidy. Kwadrat uderza po długim rogu i obejmujemy prowadzenie. Wynik do przerwy 2:1.

Druga połowa rozpoczyna się od naszych ataków. W 47 minucie ponownie strzela Mileński, jednak piłka przechodzi obok bramki. Dwie minuty później piłkę w narożniku pola karnego dostaje Schufreida i świetnym strzałem nad wychodzącym bramkarzem zdobywa bramkę na 3:1. W dalszym ciągu przeważamy, na bramkę gości suną kolejne ataki. Dośrodkowanie Jacko w 53 minucie trafia w słupek. Goście budzą się z letargu około 60 minuty i mają 3 świetne okazje na zdobycie goli – jednak Bartek Pawłowski dwa razy świetnie wybija głową piłkę z linii bramkowej, a raz dobrze broni Paweł Janus. Ponownie przechodzimy do ataku i w 74 minucie Piotr Król zdobywa kolejną bramkę dla Zewu, lobując bramkarza z 16 metrów. Chwilę później jest już 5:1. Paweł Mileński znakomicie uderza po długim rogu, piłka trafia w słupek, ale tam już czeka Bartek Kędzierski który przejmuje odbitą piłkę i pewnie pokonuje bramkarza. W ostatniej akcji meczu goście strzelają drugą bramkę. Po dalekim wrzucie z autu, zawodnik Iskry pewnie strzela z 5 metrów.

Sosnowiec Stadion KKS Czarni 08.03.2015 godz. 17.05

Zew Kazimierz – Iskra Psary 5:2 (2:1)

Zew: Frączek (46 min. Janus) –  Wołoszyn (46 min. Balsamski), Durzyński (67 min Wołoszyn), Pawłowski, Żelazowski, M. Mendak –  Piotr Król (46 min. Jacko), Mileński, Kędzierski – Schufreida , Paweł Król (67 min Piotr Król)

0:1 – Iskra Psary 11 min.

1:1 – Piotr Król 23 min.

2:1 – Sebastian Schufreida 41 min.

3:1 – Sebastian Schufreida 49 min.

4:1 – Piotr Król 74 min.

5:1 – Bartłomiej Kędzierski 79 min.

5:2 – Iskra Psary 90 min.

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.