Komisja ds. Dyscypliny Śl.Z.P.N. Podokręgu Sosnowiec ujawniła w najnowszym komunikacie kary nałożone na Klub oraz zawodników za sytuacje po meczu z UKS Sławków.

Przypominamy, że w ubiegły czwartek nasi zawodnicy wraz z przedstawicielami Klubu stawili się na wezwanie w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Sosnowiec przy ulicy Rzeźniczej w Sosnowcu.

Na nasz Klub została nałożona kara w postaci zakazu rozgrywania meczów na stadionie przy ulicy K. I. Gałczyńkiego 9 grupy seniorskiej. Zakaz rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcje przy ulicy K. I. Gałczyńskiego 9 z wyłączeniem osób podanych w sentencji i zakaz wyjazdu kibiców na mecze wyjazdowe swojej drużyny.

Ponadto Klub Sportowy ZEW Sosnowiec musi zapłacić karę w wysokości 2100 zł.

Podstawa prawna: RD Dz. .II Rodz.II art. 64 w nawiązaniu do Dz. II Rozdz. III art. 71 1 i w naw. Dz. II Rozdz. III art. 72 .

Jeśli chodzi o kary personalne, zawieszenie na rok czasu oraz kary finansowe w wysokości 500 zł. otrzymali Łukasz Chrzanowski, Sebastian Schufreida oraz Mateusz Borek. Z kolei Damian Mitka został potraktowany nieco łagodniej. Jego zawieszenie potrwa pięć meczów oraz kara finansowa w wysokości 500 zł.

Od orzeczeń przysługuje ukaranym prawo złożenia odwołania do Związkowej Komisji Odwoławczej ŚL.ZPN w Katowicach za pośrednictwem organu, który wydał decyzję w terminie 7 dni od daty pojawienia się w/w kar w komunikacie.

Możliwość komentowania została wyłączona.