W dniu 06-05-2016 przedstawiciele KS ZEW Sosnowiec – wiceprezes Wojciech Wilk oraz prezes zarządu Paweł Kuroń podpisali partnerską umowę współpracy z prezesem Zagłębia Panem Marcinem Jaroszewskim.

Rozmowy trwały od marca 2016 roku i było to możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy oraz wielu godzinom rozmów z dyrektorem akademii Zagłębia Sosnowiec Panem Jarosławem Wojciechowskim.

Oficjalnie od dziś Zagłębie Sosnowiec będzie wspierało nasz klub, w szkoleniu młodzieży dzieląc się swoim doświadczeniem z naszymi trenerami. W planach są również wspólne treningi, mecze, turnieje czy też uczestnictwo naszej młodzieży w testach organizowanych przez Zagłębie Sosnowiec.

KS ZEW Sosnowiec będzie systematycznie wdrażał system szkoleniowy wzorowany na akademii Legii Warszawa, na którym bazuje Zagłębie Sosnowiec. Ma to na celu ciągłe doskonalenie umiejętności piłkarskich naszych adeptów i otwarcie im drogi do drużyn Zagłębia Sosnowiec.

Młodzi piłkarze będą doskonalić technikę, motorykę, koordynację, taktykę oraz poznawać wszystkie tajniki piłki nożnej i w przyszłości stanąć do sprawdzenia swoich umiejętności w testach organizowanych przez Zagłębie Sosnowiec.

W planach jest również tworzenie wspólnych projektów szkolenia i edukujących młodzieży w zakresie rozwoju, zdrowego stylu życia oraz integracji lokalnej społeczności wschodnich dzielnic naszego miasta.

To nowy etap w działalności naszego klubu, który otwiera dodatkowe możliwości, ale stawia również przed nami dodatkowe wyzwania. Podejmiemy je z pasją i jesteśmy przekonani, że nowe standardy zachęcą jeszcze większą grupę młodzieży do rywalizacji sportowej, która przełoży się na ich zdrowie i kondycje fizyczną.

Możliwość komentowania została wyłączona.