W dzisiejszym meczu II rundy Pucharu Polski podejmowaliśmy zespół Łazowianki. Goście rozpoczęli bardzo ostro i już w 56 sekundzie zdobyli bramkę. Nasza odpowiedź chwilę później, jednak strzał Pawła Króla obroniony. Mecz się wyrównał, a my mieliśmy dwie dobre okazje Sebastiana Schufreidy i Pawła Króla. W 22 minucie sędzia dyktuje dla nas rzut karny i Mateusz Kania pewnie wyrównuje stan meczu. Ale chwila zagapienia kosztuje nas utratę drugiej bramki w 36 minucie. Do przerwy Łazowianka prowadzi więc 2-1.

W II połowie dalej trwa wyrównana walka. Świetną okazje ma Łazowianka, ale strzał z pustej bramki wybija Radosław Kardas. W odpowiedzi strzał Dominika Ciuły w 67 bramkarz wybija na róg, a po rogu strzał z dystansu Kardasa przelatuje nad bramką. Wreszcie wyrównujemy w 77 minucie – Dominik Ciuła znakomicie wypuszcza Pawła Króla i ten zdobywa bramkę. Oba zespoły mają okazje na rozstrzygnięcie meczu, jednak w końcu po 90 minutach mamy 2-2.

W dogrywce w 97 minucie powinniśmy wyjść na prowadzenie, jednak najpierw Sebastian w sytuacji sam na sam nie zdołał strzelić, a następnie strzał Pawła Króla cudem odbił bramkarz gości. W odpowidzi Łazy mają "setkę", ale po raz drugi piłkę z linii wybija Kardas. Jeszcze w 109 minucie Konrad Łabus w idealnej sytuacji główkuje nad bramką, a chwilę później główkę Łazowianki broni Kamil Mosek. 120 minut i brak rozstrzygnięcia, czekają nas więc karne.

 • Łazy strzelają pierwsze – 0:1
 • Sebastian Schufreida – 1:1
 • Łazowianka – Kamil ma na końcu palców, ale niestety 1:2
 • Mateusz Kania – 2:2
 • Łazowianka – Kamil znowu blisko, ale 2:3
 • Paweł Stachura – 3:3
 • Łazowianka – 3:4
 • Konrad Łabus – niestety obroniony i dalej 3:4
 • Łazowianka – pewny strzał i 3:5 – KONIEC MECZU, ŁAZY W III RUNDZIE

 

Rozegraliśmy bardzo dobry mecz z wyżej notowanym przeciwnikiem i całej drużynie należą sie brawa za walkę. Szczególne brawa należą sie naszym młodzieżowcom, walczącym bez kompleksów. Po meczu zarówno goście, jak i arbitrzy byli zaskoczeni naszą bardzo dobrą grą. Żegnamy się z Pucharem z podniesioną głową i z nadzieją czekamy na kolejne mecze ligowe. 

W dzisiejszym meczu zadebiutował w seniorskiej piłce 16-letni Radosław Kardas i spisał się znakomicie. Radek, życzymy kolejnych udanych meczów 🙂

Ostrowy Górnicze, 09.09.2015, godz. 17.00

Zew Kazimierz – Łazowianka Łazy 2:2 (2:2, 1:2) karne 3:5

ZEW: Mosek – Jankiewicz, Durzyński (65 min. Ciuła), Migdał (53 min. Kardas), Gałwa (46 min. M. Mendak) – Kania, M. Tomsia, N. Mendak (65 min. Łabus)  – Stachura, Schufreida, Paweł Król

Rezerwa: Janus, Ciuła, Kardas, Łabus, M. Mendak

0:1 – Łazowianka 1 min.

1:1 – Mateusz Kania 22 min. karny

1:2 – Łazowianka 36 min.

2:2 – Paweł Król 77 min. (asysta Dominik Ciuła)

(jac:)

One Response to “Łazowianka lepsza w karnych”

 1. Paweł pisze:

  Emocje jeszcze nie mogą ze mnie zejść. Brawo Panowie za walke i rewelacyjną grę.

Dodaj komentarz