Już w najbliższy weekend po zimowej przerwie wystartuje sosnowiecka A-klasa. Przypomnę że pierwsze mecze rewanżowe rozegrane zostały jeszcze jesienią, z racji obaw organizatorów odnośnie pogody pod koniec kalendarzowej zimy. Nasza ekipa jednak nie wystąpi w najbliższej kolejce z powodu przypadającej nam pauzy w tej rundzie spotkań.

Okres przygotowawczy powoli dobiega końca, pozostalo niewiele czasu na ostatnie szlify formy. Przerwa miedzy rundami to czas na rozgrywanie meczów kontrolnych. ZEW Kazimierz zagrał 8 sparingów z czego 4 zakończyły się zwycięstwem, 1 podziałem punktów, a w 3 musieliśmy uznać wyższość rywali. Pomijając wyniki, które w przypadku takich spotkań są kwestią drugoplanową, nasza ekipa prezentowała przyzwoity poziom w większości przedsezonowych testów. Sparingi pozwalały wyciągać sporo wniosków i pokazywały nad czym należy pracować. Powodem do zadowolenia może być również frekwencja na treningach. W miarę możliwości większość zawodników solidnie pracowała na treningach. Miejmy nadzieje że przyniesie to zamierzone efekty już od pierwszego spotkania.

Pierwsze spotkanie rozegramy na naszym stadionie a rywalem będzie MKS Poręba który z dorobkiem 17 punktów zajmuje 9 miejsce w tabeli. W pierwszym pojedynku z tym przeciwnikiem doznaliśmy porażki 4:3 po słabej w naszym wykonaniu pierwszej połowie. Wszyscy są świadomi jaka jest sytuacja w ligowej tabeli i jakiego wyniku musimy się spodziewać w pierwszym meczu. MKS w najbliższa sobotę zmierzy się na własnym obiekcie z Jednością Strzyżowice.

Oczekiwania jak zawsze będą wysokie ale przyszedł czas  żeby uzyskiwać wyniki na miarę możliwości, które na pewno są większe niż pokazuje to aktualna pozycja w ligowym rankingu. Własne boisko i fakt że mamy dodatkowy tydzień na przygotowania powinny być naszym atutem. Wszystko zweryfikuje jednak boisko już 29 marca.