Właśnie rozpoczął się lipiec… Wakacje, czas wypoczynku dla wszystkich młodych zawodników. Przerwa śródsezonowa to także czas podsumowań. Zapraszamy więc na ligowe podsumowanie ubiegłego sezonu w wykonaniu zespołów naszej Akademii.

MŁODZIK STARSZY D1 (ROCZNIK 2005) – Trener Robert Tomaszewski
Zespół Młodzika Starszego zanotował udany sezon. Wprawdzie nie udało się awansować, ale zabrakło naprawdę niewiele. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego przeplatali świetne spotkania tymi przeciętnymi, co w końcowym rozrachunku okazało się kluczowe dla braku awansu, który uzyskały drużyny Czarnych Sosnowiec i UKS Jedynki Łazy. Młodzi Zewiacy ostatecznie zakończyli sezon na trzeciej pozycji w tabeli. Z pewnością długo nie zapomnimy pozytywnych emocji z wielu spotkań, w których nasi wychowankowie uraczyli nas wielką dumą, godnie reprezentując na zielonej murawie barwy KS ZEW SOSNOWIEC!

Pozycja Nazwa drużyny Punkty Bramki
 1. UKS Jedynka Łazy 32 79:26
 2. Czarni II Sosnowiec 30 45:19
 3. Zew Sosnowiec 28 54:25
 4. Źródło Kromołów 23 41:30
 5. Akademia Sportu Wojkowice 20 43:32
 6. KS Mydlice 17 29:30
 7. Sportowa Gmina Psary 7 15:79
 8. Zagłębiak Tucznawa 5 20:85

-Na wiosnę Młodzik Starszy w V lidze okręgowej zajął trzecie miejsce na osiem drużyn wygrywając dziewięć spotkań, jeden mecz remisując i cztery przegrywając. Szczególnie bolą dwie porażki z niżej notowaną ekipą z Wojkowic. Do awansu zabrakło niewiele, bo tylko dwa punkty, ale i tak nasza gra w większości spotkań mogła się podobać, szczególnie z drużynami wyżej notowanymi. W mocno okrojonym składzie przy dużej pomocy zawodników z Młodzika Młodszego trenera Krystiana JankiewiczaWiktora Lewandowskiego, Pawła Kocjana, Kuby Jakucia udało nam się zająć miejsce na tzw. pudle. Na wyróżnienie zasługują nasi wyborowi strzelcy, czyli Bartek Matysik i Kuba Kowalczyk oraz ostoja defensywy Kuba Kliza a także nasz bramkarz Mateusz Gębicki. – podsumował sezon trener Robert Tomaszewski.

MŁODZIK MŁODSZY D2 (ROCZNIK 2006) – Trener Krystian Jankiewicz
Mistrzowski sezon Młodzika Młodszego – więcej pisać nie trzeba. Zew Sosnowiec został mistrzem V Ligi Okręgowej D2 Młodzika w sezonie 2017/18! Wielkie brawa dla zawodników, trenera oraz rodziców! Byliście w tym sezonie fantastyczni. Mamy głęboką nadzieję, że w przyszłym sezonie również będziecie dostarczać nam tyle radości co w ubiegłym!

Pozycja Nazwa drużyny Punkty Bramki
 1. Zew Sosnowiec 21 47:13
 2. Górnik Sosnowiec 21 69:12
 3. Football Academy Zawiercie 21 46:21
 4. Akademia 2012 15 51:18
 5. CKS Czeladź 9 26:32
 6. AMP Orzeł 9 17:31
 7. Górnik Jaworzno 4 15:56
 8. Niwka Sosnowiec 4 12:54
 9. Przemsza Okradzionów 3 6:52

-Sezon uważam za udany. Frekwencja na treningach była wysoka, zaangażowanie jeszcze większe. Widać postęp u chłopaków i ogromną determinację w podnoszeniu swoich umiejętności. Stworzył się tutaj naprawdę fajny i zgrany zespół. Zwieńczeniem ciężkiej pracy jest miejsce w tabeli i kolejny awans, tym razem do IV ligi. Czeka nas dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonany, że chłopcy dadzą rade! W sierpniu jedziemy na obóz, na którym zaczniemy przygotowania do nowego sezonu. Na koniec ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie i doping. Czekamy już z niecierpliwością na nowy sezon. – powiedział o ubiegłym sezonie Młodzika D2 trener Krystian Jankiewicz.

ORLIK STARSZY E1 (ROCZNIK 2007) – Trener Krystian Jankiewicz
Orliki z rocznika 2007 również mogą być z siebie dumni. Świetna postawa na murawie i walka z SALOS-em Dąbrowa Górnicza o awans do ostatnich spotkań. Młodzi Zewiacy zakończyli rozgrywki na drugim miejscu w tabeli z niewielką stratą do pierwszego zespołu. Mamy nadzieję, że w nowym sezonie, już jako Młodzik uzyskacie to, czego nie udało się teraz – wygracie ligę i wywalczycie awans!

Pozycja Nazwa drużyny Punkty Bramki
 1. SALOS Dąbrowa Górnicza 33 114:35
 2. Zew Sosnowiec 29 94:30
 3. Zagłębie III Sosnowiec 19 61:63
 4. MUKP IV Dąbrowa Górnicza 18 61:52
 5. Zgoda Byczyna 12 35:64
 6. Czarni II Sosnowiec 6 35:86
 7. Tęcza Błędów 4 44:114

-Sezon kończymy na drugim miejscu. Jest lekki niedosyt. Do końca była walka o pierwsze miejsce. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny, która ma ogromny potencjał, aby wskoczyć na wyższy poziom umiejętności. Dużo chłopaków poczyniło znaczne postępy. Nowy sezon zapowiada się ciekawie. – o ubiegłych rozgrywkach Orlika E1 powiedział trener Krystian Jankiewicz.

ORLIK MŁODSZY E2 (ROCZNIK 2008) – Trener Marcin Borda
Zewiacy z rocznika 2008 zakończyli sezon na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Podopieczni Marcina Bordy przeplatali dobre mecze słabszymi. Warto podkreślić, że liga E2 była niezwykle wyrównana. Nasi młodzi zawodnicy pokazali nie raz, że potrafią efektownie grać w piłkę, stawiając dzielnie czoła zespołom z czołówki tabeli. Nie zawsze dawało to komplet punktów, jednak postawa na boisku pozwala w optymizmem patrzeć w przyszłość! Już w kolejnym sezonie jako Orlik Starszy nasi wychowankowie dalej będą walczyć w rozgrywkach ligowych!

Pozycja Nazwa drużyny Punkty Bramki
 1. Orbita I Bukowno 36 73:41
 2. Akademia 2012 33 111:46
 3. MUKP II Dąbrowa Górnicza 30 95:44
 4. KS Mydlice 20 64:62
 5. Sarmacja Będzin 20 69:44
 6. Zew Sosnowiec 19 72:56
 7. Zagłębie II Sosnowiec 7 52:143
 8. AMP Orzeł 0 29:129

-Trzeba przyznać, że bywało różnie. Raz lepiej, raz gorzej. Często graliśmy w kratkę. Czternaście spotkań i dziewiętnaście punktów, w tym sześć zwycięstw, jeden remis oraz siedem porażek. Najlepszym strzelcem został kapitan zespołu, Kacper Matyja. Często na treningach doskwierała nam niska frekwencja. Mimo to pokazaliśmy wszystko co najlepsze. Na tą chwilę, w tym składzie, z wieloma zmianami lotnymi by wszyscy grali nie możemy liczyć na wybitne wyniki, które prawdę mówiąc w tej kategorii wiekowej nie są najważniejsze. Wiemy nad czym powinniśmy pracować i jakie elementy wymagają poprawy. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie wszystkim zawodnikom, rodzicom oraz kibicom! – podsumował ubiegły sezon trener Orlika E2 Marcin Borda.

ŻAKI (ROCZNIK 2009) – Trener Robert Tomaszewski
Żaki pokazali się w tym roku z bardzo dobrej strony. Przez długi okres czasu nasi zawodnicy walczyli o awans do Finałów Ligi Żaków, niestety problemy personalne nasilające się w najważniejszej fazie sezonu nie pozwoliły na walkę o kluczowe pozycje do końca. Mimo tego, nasi Żacy mogą pochwalić się siódmym miejscem w całym Turnieju, w którym udział brały aż 24 zespoły! W finałach pocieszenia o miejsca 6-10, którego byliśmy gospodarzem, Zewiacy zajęli drugie miejsce. Szczególnie dobrze Żacy spisywali się w pierwszej fazie sezonu, gdzie nie mieli sobie równych! W kolejnym sezonie Żacy wystąpią w lidze Orlika Młodszego.
Poniżej przedstawiamy tabelę z Turnieju Finałowego o miejsca 6-10.

Pozycja Nazwa drużyny Punkty Bramki
 1. Sarmacja Będzin 7 8:4
 2. Zew Sosnowiec 5 8:6
 3. Jedynka Łazy 3 7:11
 4. Gmina Psary 1 6:8
 5. RKS Grodziec 0  0:0

-Żaki z grupy ligowej występy na wiosnę mogą uznać za udane. Widać postępy w grze zespołu, zaangażowanie i chęć podnoszenia swoich umiejętności. W lidze występy grupowe zakończyliśmy na pierwszym miejscu z dużą przewagą. Niestety półfinały nam nie wyszły, ale tylko wyniki, gdyż sama gra była bardzo dobra. W każdym meczu to my prowadziliśmy grę, chociaż graliśmy też w niepełnym składzie – komunie, zielone szkoły itd. Ostatecznie zajęliśmy siódme miejsce na dwadzieścia cztery drużyny, co uważam za dobry wynik. Podziękowania dla rodziców za dowożenie dzieciaków na mecze, sparingi, turnieje. – krótko podsumował trener Robert Tomaszewski.

One Response to “Ligowe podsumowanie Akademii!”

  1. […] zainteresowanych odsyłamy do artykułu: „Ligowe Podsumowanie Akademii” – gdzie można znaleźć szczegółowe podsumowanie udziału naszych ligowych drużyn […]