W sobotę 18 lutego nasza drużyna Młodzika starszego 2004 po raz pierwszy wystartowała w corocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska w Futsalu. Turniej w Gliwicach był bardzo mocno obsadzony. Z jednej strony startowały typowo futsalowe drużyny jak, Fustal Akademia Pyskowice czy GSF Gliwickie Stowarzyszenie Futsalu, a z drugiej najlepsze drużyny "trawiaste" naszego województwa w tym pierwszoligowe: BTS Rekord Bielsko Biała i SMS Gwiazda Ruda Śląska oraz drugoligowe MKS Zaborze i Lukam Skoczów.

Obawialiśmy się przed turniejem, że drużyny grające na znacznie wyższym poziomie rozgrywek PZPN nie dadzą nam w bezpośrednim starciu żadnych szans. Myliliśmy się. W pierwszym meczu fazy grupowej ulegliśmy późniejszemu wicemistrzowi Śląska – Akademii Futsalu Pyskowice tylko 0:1, w kolejnym GSF Gliwice pokonało nas 4:2, a na koniec pierwszoligowy SMS Gwiazda Ruda Śląska (ZEW gra w lidze IV) nie potrafił nam strzelić bramki i mecz zakończył się remisem 0:0.

Najbardziej dramatyczny był nasz ostatni mecz o 7 miejsce z Milenium Gliwice:

Prawie całe spotkanie dominowaliśmy w akcjach ofensywnych i prowadziliśmy 2:1, żeby tuż przed końcem stracić bramkę i skazać się na loterię rzutów karnych:

Po trzymających w napięciu, aż 6ciu seriach, nastąpiło rozstrzygnięcie 5:4 dla KS ZEW i wielka radość. Siódme miejsce to może nie szczyt marzeń, ale biorąc pod uwagę rangę imprezy i doświadczenie przeciwników to wynik, który na dziś bardzo nas satysfakcjonuje, a za rok powalczymy o "pudło". Turniej wygrał BTS Rekord Bielko Biała, przed Akademią Futsalu Pyskowice i Lukam Skoczów.

My wystąpiliśmy w składzie: Mateusz Rubik (br), Dominik Szuszkiewicz (k), Oskar Błażewski, Michał Walotek, Alex Witkowski, Filip Kajdan, Krystian Milowski, Bartosz Matysik, Kuba Sowula. Trener Robert Tomaszewski.

Słowa uznania należą się również dla naszego młodszego, początkującego bramkarza Mateusza Rubika, który wytrzymał presję imprezy. Brawo Mateusz !

Możliwość komentowania została wyłączona.