W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy sezon 2015/2016. Na boisku w Ujejscu podejmowała nas drużyna Pioniera, spadkowicza z klasy okręgowej. Od początku widać było przewagę gospodarzy pod względem fizycznym, jedank nie daliśmy się zdominować i mecz był wyrównany. W 17 minucie strzeliliśmy bramkę, sędzia słusznie nie uznał jej, odgwizdując spalonego. Gospodarze grali długimi piłkami i w 26 minucie mieli okazję sam na sam, jednak świetnie obronił Paweł Janus. Najlepszą okazje mieliśmy w 39 minucie – Paweł Stachura popędził z piłką, minął dwóch obrońców i zamiast strzelać, podawał na lewe skrzydło i okazja przepadła. Pionier groźnie strzelał z rzutu wolnego w 44 minucie, ale kolejna dobra interwencja Pawła Janusa uratowała nas przed stratą bramki. Do przerwy więc 0-0.

II połowę rozpoczęliśmy od dwóch dobrych okazji – strzał głową Pawła Króla przeszedł nad bramką, a wolny Sebastiana Schufreidy obronił bramkarz. W odpowiedzi napastnik Pioniera strzelił w słupek. Jednak w 63 minucie Pionier objął prowadzenie, po ładnym strzale z 16 metrów. Mecz dalej był wyrównany, ale nie mogliśmy przebić się przez mur rosłych obrońców gospodarzy.  Za to gospodarze w 83 minucie podwyższyli wynik. Po tej bramce uszło z nas powietrze i Pionier miał kilka okazji, z czego najlepszą w 90+2 min, kiedy to z rzutu karnego trafili w poprzeczke. W odpowiedzi nasza akcja, Sebastian Schufreida faulowany i sam wykonuje karnego. Mocny strzał, jednak bramkarz wyczuwa kierunek strzału i paruję piłkę na słupek. Przegrywamy więc 2-0, po meczu w którym nie ustępowaliśmy gospodarzom, którzy po prostu okazali sie skuteczniejsi.