W dniu dzisiejszym, po 52 latach zawitaliśmy ponownie na boisko przy Cementowni w Grodźcu, gdzie kiedyś grała nieistniejąca drużyna Budowlanych Grodziec. Dzisiaj występuje tu SKS Łagisza i niestety nasz wyjazd zakończył się porażką. Już w 15 sekundzie meczu mieliśmy sytuacje bramkową i wydawało się, że dobrze wejdziemy w mecz. Obrońcy Łagiszy zblokowali jednak strzał Pawła Króla. Chwilę później Łagisza skutecznie wykończyła rzut rożny i od 4 minuty przegrywaliśmy. Mecz był wyrównany, ale to SKS miał bramkę w zapasie i mógł grać spokojnie. Dwukrotnie byliśmy blisko 100% szans bramkowych, jedank Paweł Król dwukrotnie wychodząc sam na sam był faulowany przez obrońców gospodarzy. Sędzia był wyrozumiały dla gospodarzy i pokazywał tylko żółte kartki za te zagrania, a nam w efekcie przepadały znakomite okazje. Łagisza także groźnie atakowała, jednak Mateusz znakomicie obronił groźne strzały w 19 i 35 minucie, a w 26 Artur wybił piłkę z linii bramkowej. Jeszcze w końcówce Sebastian Schufreida wyszedł sam na sam, ale sędzia odgwizdał spalonego. W doliczonym czasie gry Franek wyciąga strzał w sytuacji sam na sam i na przerwę schodzimy z wynikiem 1:0 dla SKS.

Druga połowa zaczyna się podobnie jak pierwsza – 2 minuty gry i tracimy bramkę. Strata tej bramki miała duży wpływ na dalszą grę, bo widać było, że straciliśmy wiarę w korzystny wynik. Gra nie wyglądała źle do okolic 30 metra, potem jednak brakowało dokładnych dograń, bez czego trudno o bramki. Najlepsze okazje mieli Paweł Stachura w 52 minucie, kiedy to strzelił obok słupka i Paweł Król w 70 minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam podał piłkę bramkarzowi. Mateusz miał także kilka okazji do wykazania się, z czego fantastycznie wycięgnał groźny strzał w 81 minucie. Niestety do końca meczu nie potrafiliśmy zmienić wyniku i skończyło sie porażką 0:2. W tej kolejce niestety nasi sąsiedzi w tabeli uzyskali korzystne dla siebie wyniki: Promień wygrał z Dąbiem 3:1, natomiast Jedność zdobyła punkt z Sarnowem. W tej sytuacji przyszłotygodniowy mecz ze Strzyżowicami urasta do najważniejszego meczu rundy.

Grodziec 09.05.2015 godz. 17.00

SKS Łagisza – Zew Kazimierz  2:0 (1:0

Zew: Frączek –  Jankiewicz, Durzyński (46 min. Stachura), Pawłowski, Żelazowski, M. Mendak –  Piotr Król ( 60 min. Dudała), Kania, Kędzierski (80 Sławiński),  – Schufreida , Paweł Król.

Rezerwowi: Wójcik, Migdał, Sławiński, Piotrowski, Stachura, Dudała

1:0 – Artur Waśniewski (SKS Łagisza) 4 minuta

2:0  – Robert Karwalski (SKS Łagisza) 47 minuta

(jac:)

Dodaj komentarz