W 3 kolejce ligowych zmagań ZEW Kazimierz zremisował z Niwami Brudzowice 2:2. Przez większość czasu gry to gospodarze byli przy piłce jednak nasza drużyna dobrze się broniła i była bardzo skuteczna w ataku. Remis w tym właśnie meczu można uznać za niezły wynik biorąc pod uwagę kilka rzeczy; mecz odbywał się na boisku rywala, Niwy to zespół z ambicjami na grę w lidze okręgowej, przebieg meczu również każe przyjąć ten wynik z delikatną ulgą.

Do przerwy stworzyliśmy sobie dwie okazje bramkowe, w tym jedną stu procentową, kiedy to po prostopadłym podaniu Sebastian Schufreida oddał strzał z ostrego kąta, nie zauważył on jednak lepiej ustawionego kolegi w polu karnym który po dobrym podaniu mógł skierować piłkę do pustej bramki. Niwy miały piłkę ale nie wiele z tego w pierwszej połowie wynikało, do czasu gdy po kilku nie najlepszych zagraniach z naszej strony straciliśmy bramkę, kapitan gospodarzy dośrodkował z prawej strony w pole karne gdzie dopadł do niej zawodnik z Brudzowic i głową wpakował piłkę do siatki. Do przerwy 1:0.

W drugiej odsłonie udało nam się to co nie udawało się w poprzednich meczach, mianowicie potrafiliśmy dobrze wejść w mecz i szybko odpowiedzieliśmy bramką po mocnym strzale kapitana z za pola karnego. Radość nie była zbyt długa ponieważ chwile później jeden z naszych zawodników dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Od 50 minuty graliśmy w osłabieniu a rywal miał jeszcze więcej miejsca do atakowania. Nie długo później zmiana wyniku i znowu przegrywamy. Po straconym golu po raz kolejny pokazaliśmy że jesteśmy drużyna i szybko odpowiadamy trafieniem Kwadrata na 2:2. Błąd pod presingiem przy wyprowadzeniu piłki popełnił jeden z zawodników z Brudzowic i stracił piłkę przed polem karnym, odbiór, dośrodkowanie po ziemi i po chwili piłka w bramce. Do końca pozostało nam się tylko bronić gdyż przeciwnik atakował z jeszcze większym zaangażowaniem jednak posiadani piłki nie przełożyło się na kolejne trafienia. Końcowy gwizdek i 2:2.

Następna kolejka już w środę 03.09 w której zmierzymy się u siebie z drużyna Orła Dąbie. Początek meczu o 17 serdecznie zapraszamy.