Bardzo intensywne prace nad podwyższeniem standardów szkolenia w naszym klubie oraz utworzeniem nowych sekcji piłki nożnej prowadzi nowy Zarząd Klubu.

Codzienne spotkania, godziny przeprowadzonych rozmów telefonicznych w dzień i w nocy pomiędzy Zarządem a działaczami dają pierwsze efekty. Pomysły na realizację nowych celów Zarząd chce sukcesywnie wprowadzać już od początku Maja bieżącego roku.

Wiemy już, że w niedługim czasie na terenie naszego miasta pojawi się kampania promująca KS ZEW Sosnowiec. Mówi się też o uruchomieniu B Klasowego zespołu oraz reaktywacji grupy Juniorów, lecz na razie informacje te są niepotwierdzone.

Nowy Zarząd chce postawić na profesjonalne szkolenie młodzieży, która tak licznie trenuje w naszej szkółce piłkarskiej zgodnie z najwyższymi standardami. Standardy te znalazły potwierdzenie w wytycznych opracowanych ostatnio przez Polski Związek Piłki Nożnej. W ramach tego przedsięwzięcia nasi trenerzy mają przejść dodatkowe kursy i szkolenia. Te wszystkie działania mają przygotować młodych adeptów piłki nożnej, do zasilenia szeregów drużyny seniorskiej. Marzeniem byłoby, któregoś z naszych wychowanków oglądać w Ekstraklasie.

Już wkrótce w sieci pojawić ma się również video clip promujący Klub oraz jego nowe cele i dotychczasowe osiągnięcia, promujący piłkę nożną oraz zdrowy tryb życia.

W tych wszystkich działaniach szczególną uwagę skupiamy również na naszej pierwszej reprezentacyjnej drużynie, w której ma zajść kilka zmian. Zmiany głównie odczuje się w funkcjonowaniu oraz poprawieniu warunków szkoleniowo-treningowych dla zawodników, których efektem są już zajęcia na siłowni i basenie, jak również zapewnienie wsparcia i dobrego samopoczucia dla naszych zawodników.

Po cichu mówi się również o nawiązaniu współpracy z jednym z większych Klubów z terenu województwa śląskiego – jednak informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone przez Zarząd Klubu. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Zarząd prowadzi już rozmowy w tym zakresie.

Możliwość komentowania została wyłączona.