Akademia Piłkarska KS ZEW SOSNOWIEC organizuje nabór ciągły dla chłopców i dziewczynek w różnych kategoriach wiekowych. Są to między innymi:

4-6 lat: SKRZAT,
7-9 lat: ŻAK,
10-11 lat: ORLIK,
12-13 lat: MŁODZIK,
14-15 lat: TRAMPKARZ,

Juniorzy natomiast mają możliwość zweryfikowania swoich umiejętności w seniorskiej drużynie KS ZEW Sosnowiec, w której oficjalnie mogą być zgłaszani już nawet 15/16-latkowie.

W naszym klubie nie ma szeroko rozumianej selekcji, ponieważ posiadamy w strukturach Akademii zarówno zespoły ligowe jak i treningowe. Nawet z drużyn treningowych wyróżniający się zawodnicy są systematycznie ogrywani w rozgrywkach ligowych dostając swoją szansę na grę w lidze oraz różnych turniejach.

Aktualnie w naszym klubie trenuje ponad 160 młodych adeptów piłki nożnej. Zapraszamy również starszych zawodników. Szkolimy, edukujemy a przy tym dobrze się bawimy.

W sezonie zajęcia odbywają się na boisku sportowym w Ostrowach Górniczych , w chłodniejsze dni zajęcia odbywają się w salach gimnastycznych bądź na pobliskich orlikach. Jeśli chcesz poznać nowych ludzi, spróbować czegoś nowego, rozpocząć naukę bądź rozwinąć swoje umiejętności, zagrać prawdziwy mecz ligowy pod patronem naszego klubu serdecznie zapraszamy.

W naszym klubie każdy ma szansę wykazania swoich umiejętności oraz zdobycia wyszkolenia na najwyższym poziomie dzięki profesjonalnym trenerom z licencją UEFA.

Zajęcia odbywają się w systemie narodowego modelu gry z których korzystają również Legia Warszawa oraz Zagłębie Sosnowiec. Warto również dodać że jesteśmy klubem partnerskim Zagłębia Sosnowiec, dzięki czemu wyróżniający się zawodnicy mają możliwość trafić do największego klubu w regionie.

Z każdą osobą która zgłosi chęć dołączenia do naszego zespołu skontaktujemy się w ciągu kilku najbliższych dni. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu treningów dostępne są na naszej stronie (strona główna – harmonogram) oraz u koordynatora grup młodzieżowych. Dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za koordynacje i prace Akademii oraz trenerów dostępne są w dziale KONTAKT.