W najbliższą sobotę w ramach X kolejki A klasy będziemy podejmować zespół z Ujejsca. Piszę zespół z Ujejsca, ponieważ chyba nikt na 100 % nie wie jak brzmi jego nazwa. Wg OZPN jest to Stowarzyszenie Sportowe Zagłębie, większość portali podaje nazwę MKS, natomiast sam klub na swoim profilu używa nazwy Promil. Nasz najbliższy rywal powstał w 2013 i awans do A klasy w ubiegłym sezonie jest jego największym sukcesem. Tak jak z nazwą, tak i z awansem było sporo zamieszania, bo rozlosowany był już terminarz, a nikt nie wiedział kto awansował. W końcu awansował SSZ/MKS/Promil. W bieżącym sezonie nasz rywal zdobył 9 punktów, 3 razy zwyciężając i ponosząc 6 porażek. Obecnie zajmuje 11 miejsce.

Dla nas, po koszmarze w II połowie meczu z Orłem, ten mecz będzie okazją do przełamania i udowodnienia, że mecz w Dąbiu był tylko wypadkiem przy pracy. Zespół z Ujejsca jest z pewnością w naszym zasięgu, a jako, że wyprzedza nas tylko o 2 punkty jest szansa awansować kilka miejsc w górę. Warunkiem zwycięstwa jest z pewnością poprawa gry obronnej, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę, że tak tragiczna gra nie może się powtórzyć. Cała drużyna musi podejść do meczu z szacunkiem dla rywala, ale i wiarą we własne umiejętności i wolą walki.

Bilans meczów ligowych: zespoły do tej pory nie grały ze sobą meczu o punkty

(jac:)

4 Responses to “Okazja na rehabilitację”

 1. Paweł pisze:

  A po meczu Pan Janek zaprasza drużynę oraz działaczy na pieczonki i nie tylko.

 2. kibic pisze:

  Brawo kurwa!

 3. bulii22 pisze:

  Zarejestrowana nazwa klubu z Ujejsca w Podokręgu Sosnowiec to: Stowarzyszenie Sportowe Zagłębie Dąbrowa Górniucza Ujejsce, podokręg nie pozwolił na nazwę "Promil".

  Strona klubowa to: SSZ "Promil" Dąbrowa Górnicz – Ujejsce

 4. jac pisze:

  Dzięki za wyjaśnienia bulii22. Z drugiej strony dziwne zachowanie podokręgu – wg mnie nazwa Promil nie jest obraźliwa czy wulgarna. Promil to przecież 1/1000. Ciekawe, czy gdyby ktoś chciał nazwać klub "jedna tysięczna" to też by się nie zgodzili. Ale widać im kojarzy się to tylko z jednym.

Dodaj komentarz