To był udany weekend w wykonaniu naszych Orlików! Najpierw w sobotę Orliki E2 2008 wygrali z Zagłębiem II Sosnowiec aż 10:2! Natomiast dzień później Orliki E1 2007 zdeklasowali Zagłębie III Sosnowiec 8:1! Brawo Zew!

Piłkarski tydzień w wykonaniu naszej Akademii rozpoczęli Młodziki D2 z rocznika 2006. Pod dowództwem trenera Krystiana Jankiewicza młodzi Zewiacy ograli w wyjazdowym spotkaniu CKS Czeladź 7:4!

CKS Czeladź – KS ZEW Sosnowiec 4:7
Bramki dla Zewa: P. Krotliński x3, A. Cupiał x2, J. Duniec, K. Pawlak.
Kadra Zewa: Proć, Krotliński, Duniec, Jakuć, Kocjan, Cupiał, Lewandowski, Płatek, Szelest, Witek, Sawiński, Pawlak, Tereszowski.

Potknięcie zaliczyli natomiast podopieczni trenera Roberta Tomaszewskiego z rocznika 2005. Młodzik D1 przegrał na własnym stadionie z niżej notowaną Akademią Sportu Wojkowice 5:2.

KS ZEW Sosnowiec – Akademia Sportu Wojkowice 2:5
Bramki dla Zewa: B. Matysik, K. Sierka.
Kadra Zewa: Jakuć, Gębicki, Kliza, Kocjan, Kowalczyk, Matysik, Nowacki, Pieszczek, Sierka, Lewandowski, Cupiał, Piankowski, Sapota.

Ten tydzień był niezwykle udany dla naszych Orlików! Podopieczni trenera Marcina Bordy z rocznika 2008 rozegrali w tym ygodniu dwa spotkania ligowe. Młodzi Zewiacy oba spotkania zdominowali, nie dając rywali prawa głosu na murawie. W środę w wyjazdowym starciu w Będzinie z miejscową Sarmacją nasi piłkarze wygrali aż 9:1! Natomiast w sobotę już na własnym stadionie na Ostrowach Górniczych gościliśmy Zagłębie II Sosnowiec. Również w tym spotkaniu nasi młodzi zawodnicy byli zwycięscy, ograli bowiem Zagłębie 10:2!

BKS Sarmacja Będzin – KS ZEW Sosnowiec 1:9
Bramki dla Zewa: M. Michalski x5, P. Witkowski x2, B. Palka, K. Matyja.
Kadra Zewa: Chachurski, Cichacki, Maczuga, Matyja, Michalski, Palka, Pawlik, Nowak, Schufreida, Witkowski.

KS ZEW Sosnowiec – Zagłębie II Sosnowiec 10:2
Bramki dla Zewa: B. Palka x4, K. Matyja x2, P. Witkowski x2, J. Chajduga, M. Michalski.
Kadra Zewa: Cichacki, Matyja, Michalski, Pawlik, Palka, Nowak, Witkowski, Chajduga, Połętek, Omelczuk.

Orlik E1 2007 również rozgrywał w ten weekend mecz ligowy z Zagłębiem III Sosnowiec. Młodzi piłkarze trenera Krystiana Jankiewicza zdeklasowali swoich rówieśników 8:1. To był naprawdę udany weekend dla Orlików, którzy w przeciągu 24 godzin, dwukrotnie ograli Zagłębie Sosnowiec, strzelając łącznie aż 18 bramek! Brawo!

KS ZEW Sosnowiec – Zagłębie III Sosnowiec 8:1
Bramki dla Zewa: K. Matyja x4, M. Szpałek x2, A. Topolski, J. Walendzewicz.
Kadra Zewa: Witkowski, Palka, Kajdan, Topolski, Koziołek, Szpałek, Walendzewicz, Matyja, Michalski.

Niestety po wspaniałych występach w Turniejach Ligowych Żaków, nasi młodzi zawodnicy nie dostali się do Turnieju Finałowego. Zdziesiątkowana nieobecnościami kadra podopiecznych trenera Roberta Tomaszewskiego nie zdołała wyjść z grupy Turnieju Półfinałowego. Trzy remisy – z UKS 2012 Jaworzno 0:0, z RKS Grodźcem 1:1, z Górnikiem Jaworzno 1:1 oraz jedna porażka z Sarmacją Będzin 2:0. To nie wystarczyło, aby zobaczyć naszych Żaków w kolejnej fazie rozgrywek! Głowy do góry! Wspaniałą grą w Turniejach pokazaliśmy, że stać nas na dużo. Niebawem kolejne rozgrywki, kolejne mecze, kolejne cele do osiągnięcia!

-Po dobrej grze w naszych meczach, w których to my przeważaliśmy brakło nam trochę szczęścia, głównie w sytuacjach podbramkowych. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach, których można było uniknąć. Nie udało nam się awansować do finału ligi Żaków. Mimo wszystko jestem zadowolony z gry zespołu i trzeba zaznaczyć, że graliśmy w mocno okrojonym składzie spowodowanym komuniami, wyjazdami na zielone szkoły itd. W naszych zawodnikach drzemie duży potencjał, już niebawem kolejne mecze z naszym udziałem, w których pokażemy, że stać nas na więcej. – powiedział po Turnieju Półfinałowym Żaków, trener Robert Tomaszewski.

Nasi najmłodsi wychowankowie Akademii, Skrzaty z rocznika 2012 oraz 2013 wzięli udział w Turnieju Towarzyskim organizowanym przez CKS Czeladź! Na stadionie im. J. Pawełczyka w Czeladzi nasze Skrzaty wraz ze swoim trenerem, Dawidem Gałwą rozegrały mecz z takimi zespołami jak: CKS Czeladź I, CKS Czeladź II, RKS Grodziec oraz Czarni Sosnowiec.

Możliwość komentowania została wyłączona.