Dzisiaj w Brzękowicach Dolnych rozegraliśmy mecz I rundy Pucharu Polski z Orłem Dąbie. Od początku widać było naszą przewagę pod każdym względem i bramki były kwestią czasu. Już w 3 minucie Sebastian Schufreida uderza po długim rogu, jednak piłka ocierając sie o słupek wychodzi na aut. Chwilę później najgroźniejszy chyba strzał Orła pewnie broni Paweł Janus. Następnie wykazuje się bramkarz Orła broniąc strzał Mateusza Kani w 7 minucie,  w 23 minucie z trudem wybijając uderzenie Norberta Mendaka z wolnego z 40 metrów. W 25 minucie wreszcie piłka w siatce – Paweł Stachura strzela pewnie po odegraniu Maćka Tomsi. Mijają 2 minuty i ponownie Paweł, tym razem po podaniu Piotra Króla. Mamy pewne prowadzenie, a Paweł ma szansę na trzecią bramkę, ale zabrakło centymetrów. Paweł Janus w bramce też ma wreszcie szansę wykazania się kiedy to w 37 minucie wygrywa pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy.

II połowa zaczyna się od mocnego uderzenia wprowadzonego po przerwie Konrada Łabusa. Najpierw co prawda jego strzał w sytuacji sam na sam wybija bramkarz, ale juz w 53 minucie Konrad zdobywa swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce. Dwie minuty później znowu Konrad i gospodarzy ratuje poprzeczka. Ale co się odwlecze… W 77 minucie Konrad na własnej połowie otrzymuje piłkę od Dominika Ciuły, wychodzi sam na sam i technicznym strzałem ponownie pokonuje bramkarza. Orła stać tylko na honorowa bramkę, ale w 82 minucie dosrodkowanie Pawła Stachury i Sebastian zamyka akcję na długim słupku. Wygrywamy 5:1! Trzeba przyznać, że rywal nie postawił nam wysoko poprzeczki, ale taki mecz powinien pomóc nam się przełamać w  meczach ligowych. Była też szansa na pokazanie się naszych młodzieżowców, którzy zagrali bez kompleksów i zasłużyli na pochwały.

I runda Pucharu Polski 26.08.2015 Brzękowice Dolne godz. 17.00

Orzeł Dąbie – Zew Kazimierz 1:5 (0:2)

ZEW: Janus – Jankiewicz (46 min. M. Mendak), Żelazowski, Durzyński (46 min. Migdał), Gałwa – Piotr Król (46 min. Łabus), M. Tomsia (57 min. Ciuła), Kania, N. Mendak – Stachura, Schufreida

0:1 – Paweł Stachura 25 min. (asysta Maciej Tomsia)

0:2 – Paweł Stachura 27 min. (asysta Piotr Król)

0:3 – Konrad Łabus 53 min. (asysta Sebastian Schufreida)

0:4 – Konrad Łabus 77 min. (asysta Dominik Ciuła)

1:4 – ORZEŁ DĄBIE 78 min.

1:5 – Sebastian Schufreida 82 min. (asysta Paweł Stachura)

(jac:)

Dodaj komentarz