Sosnowieckie derby, rozegrane w obecności Prezydenta Miasta, przyniosły minimalne zwycięstwo zespołowi Górnika. Po odejściu trenera Borka Zewa poprowadził duet trenerski Durzyński – Tomsia. Mecz rozpoczął się dla nas pechowo, ponieważ już w pierwszej akcji goście zdobyli bramkę, a była 47 sekunda… Mecz był wyrównany i toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Górnik miał jeszcze okazję w 10 minucie, kiedy to po strzale głową piłka trafiła w naszą poprzeczkę. Uporządkowanie naszego ustawienia sprawiło, że goście nie mogli wypracować sobie czystych sytuacji. Niestety my także nie mieliśmy dogodnych okazji, chociaż w końcówce połowy osiągnęliśmy przewagę.

II połowa rozpoczęła się od dwóch okazji Górnika, ale potem to my zaczęliśmy przeważać. W 54 minucie Rafał Mroziński uderzał z 30 metrów i bramkarz gości z najwyższym trudem obronił ten strzał. I wreszcie w 68 minucie wyrównujemy. Mocne dośrodkowanie Norberta Mendaka otarło sie o kilku zawodników i wpadło do siatki. Sędziowie zapisali tą bramkę jako samobójczą gracza Górnika, który ostatni dotknął piłki. Próbowaliśmy przechylić szalę na naszą korzyść, a Górnik wyczekiwał na kontry i miał kilka groźnych sytuacji. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy sie remisem, nieporozumienie w naszej obronie ułatwiło gościom zdobycie zwycięskiej bramki. Nam niestety zabrakło już czasu na wyrównanie i minimalnie przegraliśmy. Przegraliśmy po walce i po grze której nie musimy sie wstydzić. Szkoda tylko, że punktów nie przybyło… Ale drużyna pokazała, że ma charakter i walczy do końca.

Ostrowy Górnicze, 07.11.2015 godz. 13.30

Zew Kazimierz – Górnik Sosnowiec 1:2 (0:1)

ZEW: Kamil Mosek – Krystian Jankiewicz, Dominik Migdał, Artur Durzyński, Rafał Mroziński – Maciej Tomsia, Dawid Gałwa (65 min. Bartłomiej Kędzierski), Paweł Król (65 min. Piotr Tomsia), Norbert Mendak – Paweł Stachura (85 min. Konrad Łabus), Sebastian Schufreida

Rezerwowi: Adrian Topolski, Mariusz Mendak, Konrad Łabus, Dominik Ciuła, Piotr Tomsia, Bartłomiej Kędzierski

0:1 – Górnik 1 min.

1:1 – samobójcza Górnik 68 min. (dośrodkowanie Norberta Mendaka)

1:2 – Górnik 84 min.

(jac:)

 

Możliwość komentowania została wyłączona.