Na ostatni, 13 sparing wyjechaliśmy 13 marca aż do powiatu krakowskiego. Na kameralnym stadionie w Przegini graliśmy z zespołem okuskiej A-klasy – Promieniem Przeginia. Po serii meczów na sztucznych nawierzchniach, najważniejszym celem spotkania było przypomnienie sobie, jak się gra na nawierzchniach naturalnych. Niestety boisko, nie było zbyt dobrze przygotowane i utrudniało grę obu drużynom. Gospodarze zdobyli prowadzenie w 16 minucie, my wyrównaliśmy w 28. Rzut rożny wykonywał Norbert Mendak, bramkarz wybił piłkę przed pole karne, gdzie przejął ją Maciek Tomsia i oddał znowu do Norberta, który był przy linii bocznej pola karnego. Strzał z pierwszej, podkręcona piłka przelatuje nad bramkarzem i ląduje w długim rogu bramki. Przed przerwą jeszcze gospodarze trafiają w poprzeczkę, ale kończymy wynikiem remisowym 1-1.

Po przerwie Promień niespodziewanie wychodzi na prowadzenie w 51 minucie. Nasza odpowiedź 4 minuty później. Kwadrat uderza z wolnego z 25 metrów, bramkarz odbija piłkę i Maciek Tomsia spokojnie wyrównuje. Zyskujemy przewagę i wydaje się, że wyjdziemy na prowadzenie, niestety w prostej sytuacji tracimy piłkę i gospodarze kolejny raz prowadzą. My nie rezygnujemy z walki o remis, mając kolejne dobre okazje, ale zawodzi skuteczność. Naszą ofensywę wykorzystują w końcówce gospodarze, kiedy po wyjściu sam na sam ustalają wynik meczu. Wynik moim zdaniem zbyt wysoki, ponieważ mecz był w sumie wyrównany, z lekkim wskazaniem na nas, ale cóż, decydują bramki, a nie dobre wrażenie.

Przeginia, stadion LKS Promień, 13.03.2016, godz. 11.00

Promień Przeginia – Zew Sosnowiec 4-2 (1-1)

ZEW: Kamil Mosek (46 min. Krystian Sierka) – Tomasz Pluta, Artur Durzyński (46 min. Grzegorz Mendak), Dominik Migdał, Paweł Żelazowski – Maciej Tomsia, Piotr Król, Bartłomiej Kędzierski – Paweł Król (70 min. Norbert Mendak), Sebastian Schufreida, Norbert Mendak (46 min. Rafał Orłowski)

  • 1-0 Promień 16'
  • 1-1 Norbert Mendak 28' (asysta Maciej Tomsia)
  • 2-1 Promień 51'
  • 2-2 Maciej Tomsia 55' (dobitka strzału Sebastiana Schufreidy)
  • 3-2 Promień 66'
  • 4-2 Promień 84'

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.