Pijany sędzia na meczu piłkarskim: 0,62 promila – taki wynik pokazał się na alkomacie podczas badania sędziego prowadzącego w sobotę mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy pomiędzy Ostoją Żelisławice a Zewem Kazimierz. – To kuriozalna sytuacja – ocenia Michał Zając, sędzia I-ligowy i przewodniczący Kolegium Sędziów Podokręgu Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Pijany sędzia na meczu piłkarskim: W sobotę o godzinie 16 rozpoczęło się spotkanie 8. kolejki sosnowieckiej A-klasy. Na boisku w Żelisławicach miejscowa Ostoja podejmowała drużynę Zewu Kazimierz. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:2, ale prawdopodobnie mecz będzie musiał zostać powtórzony. Dlaczego? Bo prowadzący je arbiter był pod wpływem alkoholu… – Zaraz na początku drugiej połowy podbiegł do mnie jeden z zawodników Ostoi i powiedział, że sędzia chyba jest pijany. Nie chciałem wierzyć, ale później przy stanie 2:2 arbiter podyktował karnego z kapelusza. Protestując stanęliśmy wtedy z sędzią twarzą w twarz i poczuliśmy woń alkoholu – opowiada trener Zewu Artur Durzyński. – W pierwszej połowie arbiter sędziował naprawdę dobrze. Nie było sytuacji spornych, więc nie byliśmy blisko niego – dodaje. Policja wezwana do zbadania trzeźwości sędziego – Jeszcze w trakcie meczu wezwałem policję. Przyjechali i musieli poczekać na koniec meczu. Sędzia nie chciał się poddać badaniu alkomatem. Ostatecznie powołał się na przepisy, według których musieliśmy złożyć pisemną prośbę o takie badanie, co zrobiliśmy. Ponieważ alkomat, który mieli policjanci, był zepsuty, policja zabrała sędziego na komisariat w Siewierzu. Badanie alkomatem dało wynik 0,62 promila. Nie został przesłuchany, bo musi wytrzeźwieć – relacjonuje Krystian Sierka, kierownik drużyny Zewu. 1 2 › »

Możliwość komentowania została wyłączona.