Ligowy tydzień naszej akademii standardowo jak co poniedziałek zainaugurowali Młodziki D2 trenera Krystiana Jankiewicza. Nasi młodzi piłkarze z rocznika 2006 zwyciężyli na Ostrowach Górniczych z dotychczasowym liderem rozgrywek, drużyną Górnika Sosnowiec aż 6:1! Tym wynikiem Zewiacy wskakują na pierwszą pozycję w tabeli V Ligi Okręgowej D2 Młodzika Podokręgu Sosnowiec! Brawo!

KS ZEW Sosnowiec – KS Górnik Sosnowiec 6:1
Bramki dla Zewa: 
B. Palka x2, P. Krotliński x2, J. Jakuć, P. Sawiński.
Kadra: Proć, Krotliński, Palka, Jakuć, Kocjan, Libera, Lewandowski, Płatek, Szelest, Witek, Sawiński, Pawlak, Tereszowski, Cupiał.

We wtorek natomiast z dobrej strony pokazali się Młodziki D1 z rocznika 2005. Podopieczni trenera Roberta Tomaszewskiego zrewanżowali się za porażkę 1:3 ze Źródłem Kromołów na własnym stadionie i zwyciężyli w najstarszej dzielnicy Zawiercia 4:2! Niestety piątkowy mecz z liderem tabeli na Ostrowach Górniczych już nie należał do udanych. Czarni Sosnowiec umocnili przewagę w tabeli zwycięstwem 5:2. Przed nami dwie kolejki ligowe, matematyczne szanse na awans dalej są, dlatego dalej wierzymy! Do boju Zew!

LKS Źródło Kromołów – KS ZEW Sosnowiec 2:4
Bramki dla Zewa:
J. Kowalczyk x3, B. Matysik.
Kadra: Gębicki, Kliza, Kocjan, Kowalczyk, Matysik, Nowacki, Pieszczek, Lewandowski, Cupiał, Piankowski, Sapota.

KS ZEW Sosnowiec – KKS Czarni II Sosnowiec 2:5
Bramki dla Zewa: B. Matysik x2
Kadra: Gębicki, Kliza, Sapota, Lewandowski, Kocjan, Pieszczek, jakuć, Cupiał, Matysik.

Z kolei w środę kolejny mecz ligowy rozegrali Orliki E1 z rocznika 2007. Prowadzeni w zastępstwie przez trenera Roberta Tomaszewskiego Zewiacy wygrali w meczu wyjazdowym na boisku Czarnych Sosnowiec 9:3! W 12 kolejce spotkań rozgrywanej w niedzielę już pod wodzą swojego trenera, Krystiana Jankiewicza młodzi Zewiacy na Ostrowach Górniczych podejmowali trzecią drużynę ligi – MUKP IV Dąbrowa Górnicza. Zdziesiątkowana kadra naszego zespołu, spowodowana komuniami zdołała jedynie wywalczyć jeden punkt w tej konfrontacji. Mecz zakończył się wynikiem 3:3.

KKS Czarni II Sosnowiec – KS ZEW Sosnowiec 3:9
Bramki dla Zewa: J. Dudek x3, M. Szpałek x3, B. Palka x2, M. Koziołek.
Kadra: Witkowski, Pstrowski, Palka, Kajdan, Topolski, Szpałek, Koziołek, Matyja, Majcher, Walendzewicz, Dudek.

KS ZEW Sosnowiec – MUKP IV Dąbrowa Górnicza 3:3
Bramki dla Zewa: Matyja, Topolski, Palka
Kadra: Dudek, Gajos, Palka, Kajdan, Topolski, Koziołek, Walendzewicz, Matyja, Kosmala.

Piłkarski tydzień zamknęli Orliki E2, którzy prowadzeni przez trenera Marcina Bordę rozegrali mecz 11. kolejki w Jaworznie, z walczącą o awans drużyną – UKS Akademia 2012. Po trzech zwycięstwach z rzędu apetyt na wywiezienie kompletu punktów z Jaworzna był ogromny. Niestety trzy bramki, które zdobyliśmy nie wystarczyły. Ostatecznie górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 7:3. Pozytywów możemy jednak upatrywać w grze naszego zespołu, która wyglądała naprawdę dobrze! Wynik nie odzwierciedla w pełni postawy na murawie, ale czasami tak właśnie bywa. Czekamy na kolejne spotkania Zewiaków z rocznika 2008!

UKS Akademia 2012 Jaworzno – KS ZEW Sosnowiec 7:3
Bramki dla Zewa: K. Matyja, M. Michalski, B. Palka.
Kadra: Cichacki, Matyja, Pawlik, Pieszczyk, Michalski, Chachurski, Palka, Schufreida, Połętek.

Możliwość komentowania została wyłączona.