Okres przygotowawczy do rewanżowej rundy A klasy rozpoczęliśmy w II połowie stycznia. Drużyna pod kierunkiem trenera Artura Durzyńskiego rozegrała 13 meczów sparingowych z drużynami A i B klasy podokręgów: sosnowieckiego, katowickiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Osiągnęliśmy dobrą statystykę, odnosząc 7 zwycięstw, 2 mecze remisując i ponosząc 4 porażki. Bilans bramkowy 43-24, a bramki strzelali: Sebastian Schufreida – 14, Maciej Tomsia -10, Paweł Król – 7, Norbert Mendak – 5, Łukasz Waler – 3 oraz Tomasz Pluta, Rafał Mroziński, Dawid Gałwa i Piotr Król – po 1.

W sparingach nasze barwy reprezentowało w sumie 24 zawodników, w tym 3 juniorów niezgłoszonych do rozgrywek mistrzowskich ze względu na wiek. W pierwszym meczu kontuzji doznał Bartek Pawłowski, co prawdopodobnie uniemożliwi mu dalszą grę. Wykrystalizowała sie więc kadra 20 zawodników, na których będzie się opierać gra w rundzie wiosennej. Nowymi zawodnikami zgłoszonymi do rozgrywek są:

  • Rafał Orłowski – powracający do drużyny, w sezonie 2014/2015 rozegrał w naszych barwach 12 meczów ligowych, oraz 2 pucharowe, strzelając 1 bramkę.
  • Tomasz Pluta – także mający już za sobą występy (3 mecze) w ubiegłym sezonie
  • Łukasz Waler – debiutujący w Zewie, świetnie prezentujący się w sparingach
  • Adrian Wróbel – 1 występ ligowy w sezonie 2014/2015

 

18 kolejka A klasy zostanie rozegrana 19.03.2016. Do chwili obecnej nie wiadomo jednak, czy w sobotę rozegramy mecz z Pionierem Ujejsce, czy otrzymamy punkty walkowerem. Jest z tym trochę zamieszania, ponieważ drużyna Pioniera teoretycznie wycofała się z rozgrywek, jednak nie zgłosiła tego faktu w OZPN.

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.