Z małym opóźnieniem piszemy o sytuacji na rozpoczęcie sezonu, ponieważ okres przygotowawczy był bardzo dynamiczny.

Do końca nie byliśmy pewni, w której klasie rozgrywek będziemy grać, ale roszady w wyższych ligach zapewniły nam miejsce w A klasie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc Piotra Tomsi, który w drugiej części rundy dał dodatkowy impuls drużynie, wspomagając ich mentalnie i taktycznie, za co mu bardzo dziękujemy. Bez wątpliwie pozostanie w grupie A-Klasy nie byłoby możliwe bez naszych wspaniałych zawodników, którzy zostawili serce na boisku – Panowie za to dla Was wielki szacunek. Wygraliśmy kilka bardzo ważnych meczów, a przede wszystkim z drużynami z czuba tabeli gdzie nikt na nas nie stawiał. Dzięki tej współpracy udało się awansować na 16 miejsce i tym samym pozostać w A-klasie.

Po sezonie było wiele rozmów w szerokim gronie osób związanych i przyjaznych ZEW-owi. Jednym z ich rezultatów była decyzja o zmianie trenera.

Dziękujemy serdecznie trenerowi Arturowi Durzyńskiemu za prowadzenie drużyny i wkład w jej zbudowanie. Życzymy sukcesów piłkarskich i trenerskich.

Po wielu rozmowach z kandydatami na nowego trenera funkcję tą objął Grzegorz Strzelec. Grzegorz zdobywał swoje doświadczenie jako zawodnik oraz trener. Jesteśmy przekonani, że realizowana wspólnie z zawodnikami wizja gry przyniesie nam realizację założonych celów i satysfakcję dla całego zespołu ZEW-u.

Funkcję kapitana objął Krystian Jankiewicz – trzymamy kciuki za Ciebie, abyś był ostoją drużyny i poprowadził ją do zwycięstw 🙂

Dziękujemy za grę Norbertowi Mendak i Kamilowi Mosek, którzy byli wypożyczeni do naszego zaprzyjaźnionego zespołu z Unii Strzemieszyce. Z pewnością nowe doświadczenie, które zyskali w naszej drużynie, pomoże im w dalszym rozwoju piłkarskim.

Bardzo budujący jest fakt pojawienia się na pierwszych treningach tak szerokiej kadry zawodników. Po przerwie wrócili do treningów zawodnicy, którzy wcześniej grali w naszym klubie: Łukasz Opalski, Bogdan Hruby , Paweł Stachura, Paweł Balsamski.

Miło nam powitać w naszych szeregach nowych zawodników, którzy chcą z nami trenować i reprezentować klub w rozgrywkach: Łukasz Gulczyński, Rafał Królikowski, Łukasz i Patryk Leszczyńscy, Bartłomiej Wróbel, Bartłomiej Przeniosło, Patryk Lawędzki.

Nie ustrzegliśmy się niestety kontuzji. Treningów wspólnie z drużyną nie rozpoczął Sebastian Schufreida (skuteczne wycinanie Sebastiana przez zawodników Łagiszy przy biernej postawie sędziów skończyło się niestety poważną kontuzją kolana) oraz Krystiana Sierki a na ostatnim sparingu kontuzji doznał Arkadiusz Pajek – wracajcie jak najszybciej do zdrowia .

Kilku młodych zawodników było na testach w drużynach rozgrywających mecze w wyższych klasach. Jesteśmy przekonani, że praca nad sobą i podnoszenie umiejętności piłkarskich razem z drużyną w kolejnej rundzie otworzy im drogę do dalszej kariery piłkarskiej, a my dołożymy wszelkich starań, aby im to umożliwić.

Chcemy utrzymać szeroką kadrę, zapewniając wszystkim treningi a tym osobą, dla których braknie miejsca w podstawowym składzie w danym momencie zaproponować rozgrywki w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą czerpać przyjemność z gry w piłkę nożną włącznie z rodzicami dzieci trenujących w naszej Akademii Piłkarskiej i mieszkańcami wschodnich dzielnic Sosnowca do reprezentowania klubu w tych rozgrywkach. Dobra atmosfera i rywalizacja sportowa zapewni oderwanie od codzienności i ”łyk ” zdrowego ruchu.

Pierwszy mecz był dla wszystkich zagadką. Mimo burzliwego okresu przygotowawczego początkowo gra się nie kleiła, ale z czasem drużyna złapała rytm i stworzyła dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Niestety w końcówce meczu straciliśmy bramkę z rzutu rożnego i musieliśmy się pogodzić z przegraną.

Przed nami do rozegrania dużo ciekawie zapowiadających się meczów. Z pewnością praca i zaangażowanie wszystkich da dobre podstawy do budowania pozycji naszego klubu, co w efekcie przyniesie satysfakcję wszystkim zaangażowanym.

Możliwość komentowania została wyłączona.