Zapraszamy na podsumowanie drugiego tygodnia sezonu piłkarskiego z naszą Akademią! Działo się wiele… Sporo meczów w tygodniu oraz w weekend, wszystko zwieńczone świetną zabawą oraz festynem organizowanym na naszym stadionie w niedzielę.

Zmagania naszych ekip w ubiegłym tygodniu rozpoczęli podopieczni trenera Roberta Tomaszewskiego z grupy Orlika Starszego E1, którzy swój mecz rozegrali na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec. Niestety lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 6:0.
IV Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
Czarni Sosnowiec – Zew Sosnowiec 6:0 (2:0) 
Kadra: M. Marchewka, M. Rasała, Ł. Kaszuba, S. Łagowski, K. Lis, J. Łądka, M. Kura, J. Marczewski, O. Modelski, O. Osys.

„Wynik może na to nie wskazuje, ale rozegraliśmy niezły mecz. Grając bez naszego podstawowego bramkarza Norberta Rogozika, który się rozchorował, zastąpił go dzielnie Miłosz Marchewka. Dzielnie stawiliśmy czoła mocnej ekipie Czarnych. Przy stanie 0:0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, co później się zemściło. Zawodnicy grali ambitnie i na tyle ile starczyło im umiejętności oraz sił w tych warunkach, gdzie mocno padał deszcz. Podziękowania dla rodziców za dowóz dzieci mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.” – powiedział po meczu trener Robert Tomaszewski.

 

 

 

 

 

 

To nie koniec emocji w IV lidze E1 z udziałem naszej drużyny. W ubiegłym tygodniu pierwsza drużyna rocznika 2009 rozegrała jeszcze jedno spotkanie ligowe, tym razem na własnym stadionie podejmowaliśmy Klub Sportowy Mydlice. Tym razem nasi wychowankowie nie dali większych szans rywalowi, wygrywając aż 10:2.
IV Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
Zew Sosnowiec – KS Mydlice 10:2 (6:0)
Bramki dla Zewu: 5x M. Kura, 2x O. Modelski, 2x K. Lis, F. Wawrzak.

Kadra: Rogozik, Rasała, Marchewka, Osys, Marczewski, Modelski, Łagowski, Kura, Łądka, Wawrzak, Kaszuba, Lis.

„Dobry mecz w naszym wykonaniu. Wynik mimo że wysoki to mógł być jeszcze wyższy, gdybyśmy w drugiej połowie zagrali tak jak w pierwszej. Nareszcie Mateusz Kura się odblokował i zaczął zdobywać bramki. Kluczowe były dwie pierwsze szybko zdobyte bramki Kamila przez co grało nam się łatwiej. Oby tak dalej. Nie poddajemy się i walczymy dalej.” – podsumował trener Robert Tomaszewski.

Z tygodnia na tydzień coraz lepiej wygląda drużyna Młodzika Młodszego D2. Są to dwie ubiegłoroczne drużyny Orlika Starszego, które w połączeniu mają ogromny potencjał sportowy. Z radością obserwujemy pracę tych chłopaków, którzy z każdym kolejnym treningiem oraz meczem pokazują coraz więcej jakości sportowej. Mimo dwóch przegranych meczów w ubiegłym tygodniu jesteśmy przekonani, że wkrótce role się odwrócą.
V Liga Okręgowa D2 Młodzik Młodszy Grupa 2
Zew Sosnowiec – UKS Sławków 1:4 (1:1)
Bramka dla Zewu: I. Trawiński.

Kadra: W. Cichacki, J. Pieszczyk, G. Krzakiewicz, S. Jach, J. Targowski, O. Guzik, J. Chajduga, D. Skorupa, T. Stencel, I. Trawiński, F. Połętek, M. Makuch, K. Schufreida, M. Maczuga, P. Czech, J. Grzechca.

Podsumowanie trenerów Bartosza Pawłowskiego oraz Jacka Płatka: „Pierwszy mecz ligowy na większym boisku, zmiana z E1 na D2 jest najtrudniejsza, pojawia się problem z szybkim przeniesieniem ciężaru gry na połowę przeciwnika. Sławków lepiej to robił, stąd wynik taki a nie inny. Wiemy nad czym pracować na treningach i będzie tylko lepiej.”

V Liga Okręgowa D2 Młodzik Młodszy Grupa 2
Czarni Sosnowiec – Zew Sosnowiec 2:1 (1:1)
Bramka dla Zewu: D. Skorupa.

Kadra: Makuch, Cichacki, Trawiński, Krzakiewicz, Schufreida, Guzik, Skorupa, Targowski, Połętek, Maczuga, Stencel, Czech.

„Niezły mecz w naszym wykonaniu, mimo końcowego wyniku podjęlismy walkę z drużyną Czarnych. Niewiele zabrakło do remisu. Podziękowania dla zawodników za zaangażowanie i wolę walki.”Robert Tomaszewski.

Sporo działo się także w spotkaniach drugiej oraz trzeciej drużyny Orlika Starszego E1. Zespoły prowadzone przez trenera Marcina Kwietnia rozegrały w ubiegłym tygodniu trzy spotkania, w których nie brakowało emocji i… bramek. W trzech meczach padło aż 34 bramek!
V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 1
Zew Sosnowiec – Przemsza Okradzionów 6:2

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 1
UKS Sławków – Zew Sosnowiec 9:5

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
MUKP III Dąbrowa Gónicza – Zew III Sosnowiec 9:3

Nasza najstarsza grupa Trampkarza Starszego C1 prowadzona przez trenera Darka Wilka rozegrała kolejny mecz ligowy, tym razem z Sarmacją Będzin. Wkomponowany mecz w niedzielny festyn piłkarski w Ostrowach Górniczych niestety nie przyniósł satysfakcji naszym wychowankom C1, którzy przegrali ten mecz 0:7.
IV Liga Okręgowa C1 Trampkarz Starszy
Zew Sosnowiec – Sarmacja Będzin 0:7

Pracowita niedziela dała we znaki naszym Żakom F1. Podopieczni trenera Dawida Gałwy do południa rozegrali Turniej Piłkarski, który był integralną częścią wielkiego festynu na obiekcie Zewu. Mierzyliśmy siły z drużynami Zagłębie Sosnowiec, APN Czeladź, AS Wojkowice oraz Górnik Sosnowiec. Jakby tego było zbyt mało, po krótkim odpoczynku oraz posiłku, zawodnicy z rocznika 2011 rozegrali kolejny mecz w Lidze Żaków. Nasi podmęczeni zawodnicy musieli uznać wyższość zespołu Górnika Jaworzno, który zwyciężył w tym starciu 9:4. Nie oddaliśmy jednak tego spotkania bez walki, gdyż przy wyniku 4:0 dla gości Zewiacy odrobili straty doprowadzając do wyniku 4:3. Jednak w drugiej fazie meczu widać było zmęczenie u naszych reprezentantów.
Liga F1 Żak Grupa 3
Zew Sosnowiec – Górnik Jaworzno 4:9

Podsumowując cały tydzień pracy naszej Akademii nie sposób wyróżnić i wspomnieć o naszej seniorskiej drużynie KS ZEW Sosnowiec, która rozgromiła w ligowym starciu LUKS Płomień Niegowoniczki aż 7:0. Zewiacy w tym sezonie jeszcze nie przegrali, a już za tydzień kolejny mecz Patrick B Klasy w którym zagramy w Brzękowicach Dolnych z rezerwami Gminy Psary.
Patrick B Klasa
Zew Sosnowiec – Płomień Niegowoniczki 7:0 (3:0)

Możliwość komentowania została wyłączona.