Zapraszamy na kolejne podsumowanie pracy naszej Akademii w ubiegłym tygodniu. Działo się dużo, bo aż dziesięć ligowych spotkań rozegraliśmy przez ostatnie siedem dni! Ale to nie koniec, do końca rundy jesiennej jeszcze sporo czasu i jeszcze więcej meczów do rozegrania! DO BOJU ZEW!

Piłkarski tydzień niemalże już tradycyjnie rozpoczęli piłkarze Młodzika Młodszego D2, którzy rozgrywają mecze ligowe w poniedziałki. Rozpoczęcie jakże efektowne, bo zakończone wysokim zwycięstwem 7:0 z MUKP II Dąbrowa Górnicza.

V Liga Okręgowa D2 Młodzik Młodszy Grupa 2
KS ZEW Sosnowiec – MUKP II Dąbrowa Górnicza
Bramki dla Zewu: 2x Guzik, 2x Chajduga, Krzakiewicz, Schufreida, 1x samobójcza.

Podsumowanie trenera Roberta Tomaszewskiego: „Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, a wynik mógłby być bardziej okazały gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuacje podbramkowe i w kilku sytuacjach Igor Trawiński dostrzegł partnerów lepiej ustawionych na boisku i nie próbował sam kończyć akcji. Na pochwałę zasługuje jednak cała drużyna a w szczególności druga połowa w wykonaniu Kuby Chajdugi”.

Podopieczni Roberta Tomaszewskiego i Jacka Płatka zagrali w tygodniu jeszcze jeden ligowy mecz, tym razem wyjazdowym. Naszym przeciwnikiem był zespół Tęczy Błędów lecz niestety w tym starciu lepsi okazali się gospodarze.

V Liga Okręgowa D2 Młodzik Młodszy Grupa 2
Tęcza Błędów – KS ZEW Sosnowiec 6:3
Bramki dla Zewu: 2x I. Trawiński, J. Chajduga.

Kadra: M. Makuch, W. Cichacki, G. Krzakiewicz, J. Targowski, K. Schufreida, J. Chajduga, J. Grzechca, M. Maczuga, I. Trawiński, J. Pieszczyk.

-„Pomimo porażki chłopaki pokazali charakter. W trudnych warunkach, tylko z jednym zawodnikiem na zmianę walczyli do samego końca. Brawo za wolę walki, zaangażowanie i ambicję.” – powiedział po meczu trener Jacek Płatek.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie podopieczni Roberta Tomaszewskiego z grupy Orlika Starszego E1, występujący na co dzień w IV Lidze Okręgowej Grupie 2. W meczu wyjazdowym z SKF Sportowa Gmina Psary górą byli Zewiacy, którzy wygrali aż 12:7. Niesamowity jest fakt, że nasi piłkarze po 15 minutach meczu przegrywali już 4:0, by ostatecznie odwrócić losy meczu i zwyciężyć tak okazale… BRAWO ZEW!

IV Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
SKF Sportowa Gmina Psary – KS ZEW Sosnowiec 7:12
Bramki dla Zewu: 3x Kura, 3x Modelski, 2x Lis, 2x Łądka, Marczweski, Marchewka.
Kadra: Rogozik, Rasała, Marchewka, Marczewski, Łądka, Modelski, Kura, Łagowski, Lis.

Trener Robert Tomaszewski krótko po meczu podsumował: „Dzisiaj drużyna Orlika E1 grała na wyjeździe z drużyną z Psar. Po szalonym meczu, gdzie po 15 minutach przegrywaliśmy 0:4 a na przerwę schodzilśmy z wynikiem 6:4 do przodu, by ostatecznie wygrać całe spotkanie 12:7… Udowodniliśmy, że grać trzeba do końca i zawsze wierzyć w zwycięstwo! BRAWA dla drużyny za to, że nie złamała się przy niekorzystnym wyniku i walczyła do końca. Kilka bramek niesamowitej urody – bramki stadiony świata, szczególnie bramka Miłosza Marchewki”.

Aż cztery spotkania ligowe w tym tygodniu rozegrał ze swoimi zespołami trener Marcin Kwiecień. Emocji nie brakowało…

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 1
KS ZEW II Sosnowiec – MUKP II Dąbrowa Górnicza 8:1
Bramki dla Zewu: 4x Pleszyniak, 3x Wojciechowski, Berezowski.

W drugim spotkaniu ligowym druga drużyna naszego rocznika 2009/10 również pokazała się z wyśmienitej formy. Podopieczni trenera Marcina Kwietnia pokonali Zagłębiak Tucznawa 7:1!

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 1
KS ZEW II Sosnowiec – Zagłębiak Tucznawa 7:0
Bramki dla Zewu: 2x Wojciechowski, 2x Jończyk, Pleszyniak, Noskowicz, Berezowski.
Kadra: Wójcik, Grudzień, Berezowski, Bula, Pleszyniak, Noskowicz, Wojciechowski, Jończyk.  

III drużyna KS ZEW Sosnowiec również rozegrała w V Lidze Okręgowej dwa spotkania w tym tygodniu. Trzeba przyznać że Orlik Starszy ma bardzo napięty wrzesień. Nasi zawodnicy się nie poddają i dalej walczą.

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
Warta Zawiercie – KS ZEW III Sosnowiec 4:2
Bramki dla Zewu: Gębicki, Długosz.
Kadra: Wójcik, Dymek, Gębicki, Peret, Frączek, Długosz, Góralczyk, Musiał, Bula.

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
SALOS Dąbrowa Górnicza – KS ZEW III Sosnowiec 21:0
Kadra: Wójcik, Dymek, Peret, Kędzierski, Długosz, Góralczyk, Musiał.

Dobrą robotę wykonali Żaki, którzy z trenerem Dawidem Gałwą zwyciężyli w Czeladzi z drugą drużyną CKS 4:1! Już za tydzień kolejny mecz z zespołem z Czeladzi, tym razem naszym rywalem będzie jednak miejscowy APN, a spotkanie zostanie rozegrane w Ostrowach Górniczych.

Liga Żaków F1 Grupa 3
CKS II Czeladź – KS ZEW Sosnowiec 1:4
Bramki dla Zewu: 2x Domagała, 2x Łukasik.
Kadra: Domagała, Łukasik, Czarnecki, Wieczorek, Szura, Banaś, Skwarek, Sokołowski.

-„Bardzo dobry mecz w wykonaniu zespołu. Od początku do końca mieliśmy kontrolę nad meczem. Gdyby nie bramkarz gospodarzy i trochę więcej szczęścia piłkarskiego z naszej strony mecz mógł się skończyć dużo większym wynikiem.” – powiedział po meczu trener Dawid Gałwa.

Wielkie brawa dla drużyny Trampkarza Starszego! Nasi wychowankowie z najstarszego rocznika, pod dowództwem trenera Darka Wilka zwyciężyli z Wartą Zawiercie 2:1!

 

IV Liga Okręgowa C1 Trampkarz Starszy
KS ZEW Sosnowiec – Warta Zawiercie 2:1 

Tradycyjnie cały tydzień ligowych, piłkarskich zmagań zakończyli seniorzy. Dziś również wspomnimy o pierwszej, dorosłej drużynie KS ZEW Sosnowiec. Podopieczni Bartosza Pawłowskiego zwyciężyli w Brzękowicach Dolnych z Gminą II Psary 6:0. Już za tydzień piłkarskie święto, mecz którego dawno nie było… DERBY SOSNOWCA! W Ostrowach Górniczych Zewiacy podejmą beniaminka rozgrywek – lidera sosnowieckiej Patrick B Klasy – Czarnych Sosnowiec. Zapraszamy wszystkich na ten mecz!

Możliwość komentowania została wyłączona.