Zamykamy miesiąc wrzesień… Czas na podsumowanie ostatniego tygodnia w tym miesiącu. Zobaczcie jak radziły sobie w spotkaniach ligowych nasze drużyny.

Piłkarski tydzień rozpoczęli w naszej Akademii podopieczni trenera Marcina Kwietnia. III drużyna Orlika E1 podejmowała w Ostrowach Górniczych Strażak Nowa Wieś. Niestety górą byli goście, którzy wygrali ten mecz 7:0.

V Liga Okręgowa Orlik Starszy E1 Grupa 2
KS ZEW Sosnowiec – Strażak Nowa Wieś 0:7

Do prawdziwej strzelaniny doszło w drugim spotkaniu III drużyny E1, którzy kilka dni później również u siebie gościli Akademię Sportu II Wojkowice. Niezwykle widowiskowy mecz zakończył się ostatecznie remisem 7:7!

V Liga Okręgowa Orlik Starszy E1 Grupa 2
KS ZEW Sosnowiec – Akademia Sportu II Wojkowice 7:7
Bramki dla Zewu: Wojciechowski 4x, Gębicki, Chrobot, Pleszyniak.
Kadra: Wójcik, Dymek, Pleszyniak, Gębicki, Frączek, Wojciechowski, Chrobot, Musiał, Góralczyk, Bober, Długosz, Tarnówka.

Nasi IV Ligowi reprezentanci rocznika 2009 rozgrywali swój mecz w Czeladzi. W tym starciu lepsi byli gospodarze, którzy po wyrównanym meczu zwyciężyli 3:1. W tym meczu sytuacji bramkowych nie brakowało, za to szwankowała skuteczność. Już za tydzień nasze Orliki zagrają z drugą drużyną Zagłębia Sosnowiec!

IV Liga Okręgowa Orlik Starszy E1 Grupa 2
CKS Czeladź – KS ZEW Sosnowiec 3:1
Bramka dla Zewu: K. Bąk.
Kadra: N. Rogozik, M. Marchewka, S. Łagowski, Ł. Kaszuba, M. Rasała, O. Modelski, K. Lis, K. Bąk, M. Kura, J.Marczewsk, O.Osys.

Świetny mecz, zakończony prawdziwym koncertem bramkowym urządzili sobie natomiast podopieczni trenera Darka Wilka. Nasi trampkarze rozgromili w wyjazdowym meczu Skalniak Kroczyce aż 15:0!

IV Liga Okręgowa Trampkarz Starszy C1
Skalniak Kroczyce – KS ZEW Sosnowiec 0:15

W tym tygodniu musieliśmy uznać wyższość czeladzkich zespołów… W Lidze Żaków podejmowaliśmy u siebie APN Czeladź, który wygrał 9:1.

Liga Żak F1 Grupa 3
KS ZEW Sosnowiec – APN Czeladź 1:9
Kadra: Domagała, Łukasik, Gajoch, Sokołowski, Baumann, Stencel, Wieczorek, Szura, Banaś.

Wspaniałe widowisko zobaczyli kibice podczas meczu 6 kolejki Patrick B Klasy. W derbach Sosnowca w Ostrowach Górniczych, Zewiacy podejmowali lidera rozgrywek z kompletem zwycięstw – KKS Czarnych Sosnowiec. I mowa tutaj nie tylko o widowisku na murawie, ale także na trybunach, gdzie kibice ZEW-u stworzyli niezwykle efektowną oprawę meczu. Na tym spotkaniu obecny był także Prezydent Miasta Sosnowca, Pan Arkadiusz Chęciński, co tylko podwyższyło rangę tego meczu. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem remisowym 1:1. I oba zespoły udowodniły, że do końca będą biły się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Patrick B Klasa Sosnowiec
KS ZEW Sosnowiec – KKS Czarni Sosnowiec 1:1
Bramka dla Zewu: S. Schufreida.

Możliwość komentowania została wyłączona.