Czas na podsumowanie kolejnego ligowego tygodnia naszej Akademii… Meczów znów było sporo. Sami zobaczcie…

V Liga Okręgowa D2 Młodzik Młodszy Grupa 2
KS Mydlice II Dąbrowa Górnicza – KS ZEW Sosnowiec 16:0
Kadra: W. Cichacki, P. Czech, M. Jakubczyk, M. Miłosz, M. Makuch, K. Schufreida, D. Skorupa, T. Stencel, K. Szabla, M. Zagrodnik.

Po niezbyt udanym początku piłkarskiego tygodnia przez ZEW, bilans bramkowy naszego Klubu podreperowali podopieczni trenera Marcina Kwietnia. Nasze Orliki ograły RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza aż 14:1! Tym samym Zewiacy są liderem w swojej grupie – GRATULACJE!

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 1
RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza – KS ZEW II Sosnowiec 1:14
Kadra: Wójcik, Grudzień, Berezowski, Bula, Pleszyniak, Wojciechowski, Noskowicz, Jończyk, Gębicki.

RKS Grodziec – KS ZEW II Sosnowiec 1:4
Bramki dla Zewu: Pleszyniak, Noskowicz, Gębicki, Berezowski.
Kadra: Wójcik, Grudzień, Bula, Berezowski, Pleszyniak, Wojciechowski, Noskowicz, Gębicki.

V Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
KS ZEW III Sosnowiec – UKS Akademia 2012 II Jaworzno 3:9
Bramki dla Zewu: Noskowicz x2, Pleszyniak
Kadra: Wójcik, Dymek, Fraczek, Bober, Pleszyniak, Długosz, Chrobot, Noskowicz, Musiał, Góralczyk, Grudzień, Tarnówka.

Nasza pierwsza drużyna z rocznika 2009 musiała uznać wyższość Zagłębia II Sosnowiec, które okazało się lepsze w meczu u siebie 11:2.

IV Liga Okręgowa E1 Orlik Starszy Grupa 2
Zagłębie II Sosnowiec – KS ZEW Sosnowiec 11:2
Bramki dla Zewu: Kura, Marczewski.
Kadra: Marchewka, Rasała, Kaszuba, Marczewski, Łagowski, Łądka, Kura, Osys, Lis, Bąk, Modelski, Czerdyban.

Liga Żak F1 Grupa 3
KS Mydlice – KS ZEW Sosnowiec 2:1

IV Liga Okręgowa C1 Trampkarz Starszy
KS ZEW Sosnowiec – UKS Piłkarz Sosnowiec 2:4

Trener Darek Wilk po meczu: „Mając sytuacje od początku meczu i kreując grę nie wykorzystaliśmy trzech bardzo dobrych sytuacji. Za to przeciwnicy pierwsi strzelili nam dwie bramki po kontrach. Grali mocno defensywie licząc na szybkiego napastnika z przodu i tylko od czasu do czasu angażując większą ilość zawodników. Na szczęście szybko udało nam się strzelić bramkę kontaktową. Przy wyniku 1:2 zeszliśmy na przerwę. Nie zmieniając nic w bardzo poprawnej grze chłopaków dalej dominowaliśmy na boisku tworząc sobie masę okazji do strzelenia bramki, niestety skuteczność szwankowała. Nagroda przyszła po akcji całej drużyny która wypracowała Haremu sytuację sam na sam. Wynik 2:2 dodał skrzydeł chłopakom, którzy było widać, że ponad wszystko chcieli wygrać ten mecz. I tak do 70 minuty spotkania nie dawali przeciwnikom żadnego argumentu by tego meczu nie wygrać. Do 70-tej, bo właśnie wtedy najlepszy zawodnik w drużynie gości przejmując wybitą piłkę na 40 metrze własnej połowy rozpoczął swój rajd, który sfinalizował na końcu bramką w pojedynku z naszym bramkarzem, wcześniej mijając bardzo dobrze naszych obrońców. Mimo tej bramki rzuciliśmy się do walki jeszcze bardziej i tu ryzyko nam się nie opłaciło, bo po stracie na własnej połowie przeciwnicy wychodząc sam na sam strzelili bramkę na 2:4. Przegraliśmy, mimo iż na to nie zasłużyliśmy. Znów… Taka jest piłka i bardzo cieszy optymistyczna postawa chłopaków, a lekcja pokory jest bezcenna na przyszłość.

Piłkarski tydzień tradycyjnie już zakończyli seniorzy, którzy w niedzielne popołudnie rozprawili się na wyjeździe ze Strażakiem Nowa Wieś 5:1.

Możliwość komentowania została wyłączona.