W tym tygodniu podopieczni naszej akademii rozegrali zaledwie trzy mecze ligowe. Piłkarski tydzień rozpoczęli Młodziki D1 wtorkowym meczem z Zagłębiakiem Tucznawa. Piłkarze Roberta Tomaszewskiego pokonali na Ostrowach Górniczych gości z Dąbrowy Górniczej aż 7:0!

KS ZEW Sosnowiec – UKS Zagłębiak Tucznawa 7:0
Bramki dla Zewa: Kowalczyk x3, Cupiał x3, Matysik.
Kadra: Gębicki, Kliza, Lewandowski, Kocjan, Nowacki, Matysik, Pieszczek, Cupiał, Kowalczyk, Krotliński, Grzyb.

Dwa mecze w tym tygodniu po raz kolejny rozegrali Orliki E2 z rocznika 2008. Podopieczni trenera Marcina Bordy odnotowali jedną porażkę i jedno zwycięstwo. W środowym meczu 12. kolejki V ligi okręgowej Orlika nasi zawodnicy podejmowali na własnym stadionie lidera rozgrywek, zespół Orbity Bukowno. Zewiacy mimo porażki 1:2 pokazali się z bardzo dobrej strony, udowadniając swoją postawą, że sportowo niczym nie ustępują liderowi rozgrywek.

-Było to trudne i zarazem bardzo wyrównane spotkanie. Nie obfitowało w niezliczoną ilość sytuacji podbramkowych, jak to czasami ma miejsce w rozgrywkach tej kategorii wiekowej. Zawodnicy grali twardo i zdecydowanie, nie dochodzili zbyt często do czystych sytuacji strzeleckich, a o losach potyczki zadecydowały szczegóły – ocenił przebieg spotkania trener Marcin Borda.

Warto tutaj dodać, że w meczu z liderem rozgrywek w lidze Orlika E2 debiutował w środę Kamil Lis, wychowanek z drużyny Żaków trenera Roberta Tomaszewskiego. Był to bardzo udany dzień dla naszego młodego wychowanka, który w tym debiucie zdobył dla Zewa bramkę.

KS ZEW Sosnowiec – Orbita Bukowno 1:2
Bramki dla Zewa: Lis.
Kadra: Cichacki, Witkowski, Pawlik, Maczuga, Michalski, Chachurski, Palka, Schufreida, Połętek, Omelczuk, Lis.

W 13. kolejce spotkań ligi Orlika E2 nasi zawodnicy zagrali w wyjazdowym meczu z Akademią Młodego Piłkarza ORZEŁ. Tym razem Zew nie dał szans gospodarzom i zwyciężył w tym meczu bardzo wysoko, bo aż 9:2! Brawo Zew!

AMP Orzeł Sosnowiec – KS ZEW Sosnowiec 2:9
Bramki dla Zewa: Michalski x5, Chachurski, Nowak x3.
Kadra: Cichacki, Pawlik, Pieszczyk, Schufreida, Michalski, Chachurski, Witkowski, Maczuga, Nowak.

W niedzielę natomiast odbyła się ostatnia kolejka Patrick B Klasy. Naszych seniorów na murawę wyprowadzili wychowankowie Akademii KS ZEW Sosnowiec. Podopieczni Bartosza Pawłowskiego wygrali swój ostatni mecz z Jednością Strzyżowice aż 5:1.

Możliwość komentowania została wyłączona.