Zewiacy w budzących dużo kontrowersji okolicznościach przegrali w meczu na szczycie 4 kolejki B Klasy z zespołem UKS Sławków 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w końcowej fazie spotkania zdobył dla drużyny gości Bartłomiej Korczek.

Ten dzień z pewnością zapadnie sympatykom Zewu w pamięci… Niekoniecznie jednak w pozytywnym aspekcie. Przebieg spotkania obfitował w mnóstwo kontrowersyjnych decyzji arbitra Piotra Żelaznego skutkujących nieoczekiwanymi wydarzeniami po meczu. Dzięki Prezesowi Pawłowi Kuroniowi, kierownikowi I drużyny Marcinowi Gębickiemu a także innym osobom ze służb porządkowych arbiter został odprowadzony do budynku klubowego. Obiekt przy ul. Gałczyńskiego opuścił natomiast w eskorcie policji.

Nie sposób nie wyróżnić występu bramkarza KS ZEW Sosnowiec, Kamila Gajocha, który trzykrotnie wychodził zwycięsko z pojedynku w rzutach karnych. Kamil bronił nieprawdopodobnie strzały, ratując przy tym swoją drużynę. Jesteś wielki!

Warto nadmienić, że Klub Sportowy ZEW Sosnowiec wielokrotnie występował z pisemną prośbą o nieobsadzanie spotkań Zewu osobą Pana Żelaznego. Niestety zostały one tym razem zignorowane.

Wśród zawodników, działaczy oraz kibiców panuje w tej chwili poczucie głębokiej deprymacji zaistniałą sytuacją. Niemniej jednak zapowiadamy, że ZEW SOSNOWIEC nigdy się nie podda! Będziemy walczyć w słusznej sprawie o zasady moralne, ducha sportowej rywalizacji i sprawiedliwość.

Jako Klub Sportowy jesteśmy stanowczo przeciwni agresji i aktów wandalizmu jednostek podczas meczu i dołożymy wszelkich starań by wyeliminować je ze stadionów. Jednak zdecydowaną większą część kibiców stanowią osoby oddane i wierne swoim barwom. Serdecznie wam dziękujemy za obecność. Jesteście z nami na dobre i na złe, w meczach na Ostrowach Górniczych i na wyjazdach. Jesteście wspaniali! Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować klub z tak wspaniałymi kibicami oddanymi swojej drużynie!

Może niewielu z was o tym wie, ale to właśnie ze wschodnich dzielnic Sosnowca, a konkretnie z Juliusza pochodzi Włodzimierz Mazur. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie na Ostrowach Górniczych. Jesteśmy klubem o nieomal stuletniej tradycji (stulecie klubu w 2021 roku)! Jesteśmy dumni, że możemy czynnie uczestniczyć w życiu klubu i być jego częścią… i NIKT tego nie zmieni!
#TylkoZEW

Gratulujemy rywalom z zespołu UKS Sławków dopisania trzech punktów w ligowej tabeli. Życzymy powodzenia.

20 września – godz. 16:00 – Ostrowy Górnicze
KS ZEW SOSNOWIEC – UKS Sławków 0:1 (0:0)
73′ B. Korczek

ZEW: K. Gajoch – B. Wróbel, D. Mitka, T. Kiecok, R. Mroziński, M. Tomsia (78′ Ł. Chrzanowski), M. Borek (14′ P. Styś (78′ D. Gałwa)), M. Migdał, D. Migdał, M. Kania (K), S. Schufreida.
Trener: Adam Iwiński.

Sławków: P. Bieliński – T. Jadczyk, G. Janeczek, B. Leśniak, K. Sobczyk (70′ K. Brus), P. Porębski, D. Sierka, M. Kamiński, B. Korczek, P. Lekki (60′ F. Kubiak), M. Majchrzak.
Trener: Rafał Wiatr.

Redakcja zew-sosnowiec.pl


Możliwość komentowania została wyłączona.