W sobotnie popołudnie podejmowaliśmy na własnym boisku zespół beniaminka A klasy  – SSZ Ujejsce. Mecz toczył sie w spokojnym tempie, my próbowaliśmy atakować, natomiast goście grali długimi piłkami na wysuniętego napastnika. Pierwsze okazje miał w 5 i 6 minucie Sebastian Schufreida, jednak pierwszy strzał minął bramkę, a drugi obronił bramkarz. Mieliśmy przewagę w polu, z której niestety nic nie wynikało. Dobrą okazję miał jeszcze w 21 minucie Dawid Gałwa, strzelił jednak głową obok bramki. Z daleka próbował także Rafał Mroziński, ale i tym razem lepszy bramkarz gości. W 30 minucie kontrowersyjna sytuacja: Paweł Król odebrał piłkę obrońcy na 20 metrze i wychodził sam na sam. Został jednak podcięty z tyłu – wydawało się, że czerwona kartka dla gości jest pewna, jednak ocena arbitra była inna i nie mieliśmy nawet rzutu wolnego. Goście doszli do głosu w końcówce I połowy i mieli dwie znakomite szanse, ale dwukrotnie uratował nas Artur Durzyński, wybijając piłki z pustej bramki.

II połowę goście zaczęli z podbnym nastawieniem, a my niestety graliśmy coraz słabiej i nie potrafiliśmy przebić się przez gąszcz obrońców SSZ. W 60 minucie niestety stało się: dalekie wybicie z pola karnego, napastnik gości wychodzi sam na sam, kontuzjowany Kamil Mosek nie zdołał wybić piłki i Ujejsce prowadzi 0-1.Goście coraz śmielej poczynają sobie w ataku i w 75 minucie słupek ratuje nas przed utratą drugiej bramki. Próbujemy atakować, ale dosięga nas kolejne nieszczęście: w 78 minucie czerwona kartka dla Norberta Mendaka i gramy w 10. Mimo to mamy jeszcze szanse na remis, jednak strzał Mateusza Kani świetnie broni bramkarz gości. Goście natomiast w 87 minucie rozstrzygają mecz, zdobywając drugą bramkę. Przegrywamy kolejny mecz po słabej drugiej połowie, co boli tym bardziej, że rywal nie prezentował wysokiego poziomu. Niestety widać, że przygotowanie kondycyjne drużyny pozostawia wiele do życzenia i nie jesteśmy w stanie walczyć przez pełne 90 minut.

Ostrowy Górnicze 03.10.2015 godz. 15.30

Zew Kazmierz – SSZ Ujejsce 0:2 (0:0)

ZEW: Mosek – Jankiewicz, Durzyński, Migdał, Mroziński – Tomsia M, Kania, Schufreida, Król Paweł (46 min. Król Piotr) – Stachura (62 min. Mendak N.), Gałwa (81 min. Kardas)

Rezerwa: Król Piotr, Mendak N., Mendak M., Kardas, Balsamski

0-1 – SSZ 60 minuta

0-2 – SSZ 87 minuta

(jac:)

9 Responses to “Punkty odjechały do Ujejsca”

 1. Obserwator pisze:

  Teraz to już dalibyście temu Wiktorowi zagrać, i tak efektów nie ma 

 2. fachowiec pisze:

  WIktor PIJJAJO na murawe !

  • antek pisze:

   kibicuje zew-owi od lat jestem byłym zawodnikiem tego klubu ,ale co mój klub gra to jest śmieszne .Zarzadzie klubu twierdzę że co roku robicie kilka kroków w stecz w rozwoju Kazimierzowskiego sportu .

    

 3. Paweł pisze:

  Panie Antku. Kilka grup młodzieżowych , prawie 150 dzieci to z pewnością nie krok w tył. Proszę pamiętać ze głównym sponsorem była kopalnia z której klub nie dostaje juz od dawna funduszy. Miasto z roku na rok przekazuje coraz to mniejsze środki, jest to około 40 procent potrzeb. Sponsorów można policzyć na palcach jednej ręki. Więc nie uważam że klub się cofa , klub z całą pewnością się rozwija pomimo trudności finansowych. Proszę pamiętać że klub to nie tylko pierwsza drużyna.

 4. wujek dobra rada pisze:

  trampkarze maja plan treningow a seniorzy to juz nie trenuja?
   moze by im zaplanowac jakis trening

 5. Zawodnik pisze:

  Tyle lat strony nie było i każdy dokładnie wiedział kiedy jest trening. Tak samo jest dziś.
  Wiemy kiedy mamy być na treningu.

 6. kibic pisze:

  Oj jak fajnie! Ilu było na treningu 3-4 plus Maldini!?

Dodaj komentarz