W pierwszym meczu sparingowym, otwierajacym przygotowania do rundy rewanżowej A klasy, zremisowaliśmy z rezerwą Górnika Piaski. Początkowo mecz był wyrównany, a goście próbowali strzałów z dalszej odległości. Po jednym z takich strzałów w 12 minucie od utraty bramki uratował nas słupek. Nasz pierwszy strzał w 15 minucie w wykonaniu Adriana Wróbla obronił bramkarz gości. W odpowiedzi Górnicy mieli dwie świetne pkazje, jednak dobrze spisywał sie w naszej bramce Krystian Sierka. Końcówka połowy to nasze okazje na zdobycie bramek, trzykrotnie przed szansą stawał Sebastian Schufreida, ale za każdym razem górą był bramkarz gości. Szczególnie popisał się w 33 minucie, kiedy to kapitalnie wybił strzał głową Kwadrata.

II połowa rozpoczęła się od dobrej interwencji Kamila Moska w 47 minucie, a chwilę później zdobyliśmy prowadzenie. Rzut wolny z 18 metrów wykonuje Rafał Mroziński i pewnym strzałem zdobywa pierwszą bramkę Zewu w tym roku. Odpowiedź Górnika chwilę później, jednak znowu Kamil na posterunku. Od tej pory zdobywamy przewagę i wydaje się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Wystarczył jednak jeden błąd obrony i w 74 minucie Górnicy wyrównują. Do końca meczu próbujemy zdobyć zwycięską bramkę, jednak nie udaje nam się i mecz kończymy wynikiem remisowym.

Sosnowiec stadion KKS Czarni 23.01.2016 godz. 18.00

Zew Kazimierz – Górnik II Piaski 1-1 (0-0)

ZEW: Sierka (46 min. Mosek) – Jankiewicz, Pawłowski (21 min. Piotr Król), Durzyński (46 min. Mendak Mariusz), Mroziński (66 min. Wróbel) – Kędzierski (46 min. Waler), Mendak Norbert, Pluta, Wróbel (46 min. Mendak Grzegorz) – Paweł Król (60 min. Kędzierski), Schufreida

1-0 Rafał Mroziński 52 min. rzut wolny

1-1 Górnik 74 min.

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.