Rozpoczęcie sezonu Jesień 2014/2015

W najbliższą Sobotę (16-08-2014) drużyna Artura Durzyńskiego rozpoczyna walkę w rundzie jesiennej o mistrzostwo klasy "A". 

Przeciwnikiem w najbliższym spotkaniu jest drużyna Przemszy Okradzionów pod wodzą Adama Klimczyka.

W ostatnim sezonie cele obu drużyn były całkowicie odmienne, Przemsza walczyła o awans do ligi okręgowej, natomiast drużyna ZEW walczyła o utrzymanie w A-Klasie.

W meczu zamykającym poprzednie rozgrywki byliśmy bardzo blisko sprawienia niespodzianki, gdyż w pewnym momencie prowadzilismy 3:1. Spotkanie bardzo zacięte i pełne emocji zakończyło się jednak zwycięstwem drużyny z Okradzionowa z wynikiem 5:4. Drużynę Przemszy jednak z końcem poprzedniego sezonu opuściło wielu zawodników między innymi Bogdan i Patryk Pikuta którzy swoją nową przygodę rozpoczynają u naszych sąsiadów ze Strzemieszyc.

W drużynie ZEW pojawiło się natomiast kilku nowych młodzieżowców takich jak Patryk Wołoszyn , Bartłomiej Kędzierski, Bartłomiej Kuś. Do drużyny ZEW powrócił również Adam Soczówka oraz Łukasz Bromboszcz który po krótkiej przerwie dołączył ponownie do naszego zespołu. W tym sezonie z nowych zawodników na boisku zadebiutują Piotr i Paweł Król jak również tunezyjski zawodnik Khalifa Wael który aktualnie oczekuje na certyfikat z Tunezji który uprawni go do rozgrywek z naszą drużyną.

Przed obecnym sezonem trudno powiedzieć czego można spodziewać się po najbliższym przeciwniku. Należy liczyć się jednak z tym że nasz okres przygotowawczy nie poszedł na marne i po solidnych i ciężkich treningach z trenerem Arturem Durzyńskim który jest pełen optymizmu co do naszej reprezentacyjnej  drużyny, oraz dużej frekwencji obecności zawodników  na treningach – pokażemy na boisku lepsze umiejętności niż gospodarze.

Sezon na własnym stadionie zainaugurujemy tydzień później w spotkaniu z CKS-em Czeladź.
Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na to spotkanie.

Wśród faworytów do awansu śmiało wymienia się Unię Strzemieszyce. Drużyna po spadku z klasy okręgowej przeszła sporą metamorfozę. Zespół prowadzi nowy trener Sebastian Idczak, poprzednio pracujący w MKS-ie Lędziny, który z tego klubu – wicemistrza grupy I katowickiej okręgówki w poprzednim sezonie – zabrał ze sobą również grupę zawodników.

Z Przemszy Okradzionów do Strzemieszyc przenieśli się Bogdan i Patryk Pikutowie. Nie wiadomo, czy Przemszy – pozytywnej rewelacji poprzedniego sezonu – uda się powtórzyć sukces, jakim było zajęcie miejsca na podium.

Spotkanie z Przemszą w Okradzionowie – 16.08.14 o godzinie 17:00

Kolejne spotkanie na naszym boisku : ZEW Kazimierz – CKS Czeladź 23.08.14

Dodaj komentarz