Rusza kolejny etap budowy zielonego terenu rekreacyjnego dzięki firmie Socar i Nike.

Treningi i rozgrywki ligowe seniorów oraz grup dziecięcych i młodzieżowych funkcjonują pełną parą. Powiększyła się ilość grup trenujących w naszym klubie, a w niektórych rocznikach jest ich kilka. To bardzo budujące, ale stawia przed nami kolejne wyzwania. Dążymy do tego, żeby zachęcać dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego ruchu i zdrowej rywalizacji sportowej, jednak  nasze możliwości ogranicza brak odpowiedniej ilości miejsca. Druga faza budowy okazała się trudniejsza niż zakładaliśmy. Dużym problemem okazało się pozyskanie odpowiedniej jakości ziemi, na której powinna zostać zasiana trawa . Jest to towar bardzo trudno osiągalny dla klubu niedysponującego odpowiednimi funduszami. Po długich poszukiwaniach i wielu rozmowach udało nam się pozyskać nowego sponsora – firmę SOCAR.  Przechodząca przez wschodnie dzielnice Sosnowca linia kolejowa jest obecnie modernizowana. Przy okazji tych prac odbudowywane są skarpy przy torowisku. Po kilku rozmowach z kierownictwem firmy Socar (www.socar.com.pl ) realizującej te prace, uzyskaliśmy potwierdzenie, że ziemia pozyskana ze skarp po oczyszczeniu z kamieni i różnych zanieczyszczeń w specjalnej przesiewarce zostanie przekazana nieodpłatnie na budowę terenu rekreacyjnego przy Gałczyńskiego 9. Dziękujemy pracownikom, kierownictwu i Zarządowi Przedsiębiorstwa Inżynieryjnego Socar Sp. z o.o. S.K. za okazane zrozumienie i pomoc . Dzięki takim osobom możemy podejmować kolejne działania, które pozwolą zwiększyć nasze możliwości treningowe jak również zagospodarować wolny teren dla mieszkańców dzielnicy.

Przedsiębiorstwo Inżynieryjne SOCAR istnieje na rynku polskim od 1997 r i zatrudnia obecnie 90 wyspecjalizowanych osób. Prowadzi działalność usługową związaną z budową infrastruktury kolejowej tramwajowej i obiektów pomocniczych. Podejmuje kompleksowe wykonawstwa prac – od projektu, uzyskania zezwoleń i zgłoszenia prac po otrzymanie certyfikatów i akceptacji odpowiednich organów. Firma będzie również przebudowywać zabytkowy dworzec w Maczkach.

Gorące podziękowania składamy ponownie firmie Nike (firma Nike nieodpłatnie pomogła nam przy budowie pierwszego etapu projektu) , która kolejny raz pomaga, tym razem przetransportować ziemię na obiekt ZEW-u Sosnowiec.

Możliwość komentowania została wyłączona.