Już jutro wyczekiwany moment. O godzinie 15.00 na 8 stadionach A klasy pierwsze gwizdki rozpoczną XVIII kolejkę A klasy. Wobec znaczących wzmocnień drużyn ze ścisłej czołówki, walka o awans zapowiada się pasjonująco i kto wie czy znowy do ostatnich minut ostatniej kolejki nie trzeba będzie czekać na rozstrzygnięcia. Ze zrozumiałych względów my będziemy częściej spoglądać na dolne rejony tabeli, gdzie różnice między zespołami nie są duże i wszystko może się pozmieniać.

Na 8 stadionach kibice czekają na pierwszy gwizdek, a my… cóż, szykujemy się do wyjazdowego meczu w Żelisławicach, który dopiero za tydzień. Wszystko przez wycofanie sie z rozgrywek drużyny Pioniera Ujejsce. Wszystkie mecze w których Pionier miał wystąpić, będą weryfikowane jako walkower dla drużyny przeciwnej, a drużyna z Ujejsca została przesunięta na ostatnie, 18 miejsce w tabeli. Tak więc nie wychodząc na boisko odnotowaliśmy awans o 1 pozycję oraz 3 punkty. Daje nam to kontakt z zespołami przed nami, ale o kolejne punkty musimy już zawalczyć sami.

Nasi bezpośredni rywale grają następująco:

– Promień Strzemieszyce u siebie z jednym z faworytów rozgrywek, SKS Łagisza

– MKS Sławków wyjazd w Sarnowie

– SSZ Ujejsce u siebie z mistrzem jesieni CKS Czeladź

– Orzeł Dąbie u siebie z bardzo wzmocnioną Przemszą Okradzionów

W pozostałych meczach: derby Sosnowca AKS – Górnik, Niwy – Ostoja, Źródło – Skalniak, Poręba – Wojkowice.

Emocji na pewno nie zabraknie, a my liczymy, że Zewiacy pokażą równie dobrą grę, jak w meczach sparingowych i i na koniec sezonu będziemy sie cieszyć z bezpiecznego miejsca w tabeli.

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.