W dniu dzisiejszym rozegraliśmy pierwszy sparing w ramach przygotowań do sezonu 2015/16. Naszym przeciwnikiem był zespół MKS Promil Ujejsce, który w nadchodzącym sezonie będzie występował w … A lub B klasie. Sprawa jest chyba wszystkim znana, więc nie będę się na ten temat rozpisywał, miejmy nadzieję, że wyjaśni się w podanym przez OZPN terminie 13 lipca.

Pełnia sezonu wakacyjnego sprawiła, że trener Artur Durzyński miał do dyspozycji kadrę 14 zawodników. Z podstawowego składu brak było m.in Mateusza Kani, Sebastiana Schufreidy czy Bartka Kędzierskiego. W I połowie mecz toczył się głównie w środku pola i oba zespoły miały niewiele okazji bramkowych. Gospodarze w 30 minucie mogli objąć prowadzenie, jednak silny strzał znakomicie obronił Paweł Janus. W odpowiedzi Paweł Mileński wyszedł sam na sam, ale trafił w bramkarza.

Po przerwie pierwszą okazję gospodarze mieli w 50 minucie, ale skutecznie wybił piłkę Krystian Sierka. Ujejsce zdobyło jedyną bramkę meczu w 56 minucie – nasza strata na 40 metrze i zawodnik gospodarzy w sytuacji sam na sam nie daje szans Krystianowi. Po tej bramce mieliśmy więcej z gry w środku pola, jednak ciągle brakowało tego ostatniego podania. Próbowali strzelać Paweł Stachura, Paweł Mileński i Paweł Król, niestety wynik nie zmienił się.

Tak więc sparingi rozpoczęliśmy od porażki, choć jak wiadomo wynik w takich meczach jest sprawą drugorzędną. Oba zespoły grały trochę w tempie wakacyjnym, było dużo niedokładności w grze, w czym udział miała też nierówna płyta boiska. W naszym zespole wystąpił powracający z Orła Bębło Dawid Gałwa, gościnnie dawny Zewiak – Karol Bukowski oraz Michał Szczepaniak (wcześniej m.in Zagłębiak Dąbrowa Górnicza, Tęcza Błędów) Kolejny mecz rozegramy w piątek z Victorią Katowice.

Dąbrowa Górnicza Ujejsce, 12.07.2015 godz. 17.00

MKS Promil Ujejsce – Zew Kazimierz 1:0 (0:0)

Zew: Janus (46 Sierka) – M. Mendak, Durzyński (30 min. Bukowski), Żelazowski, Jankiewicz – Mroziński (30 min. Szczepaniak), Piotr Król, Mileński, Gałwa (46 min. Mroziński) – Paweł Król, Stachura

Rezerwa: Gronowski

1:0 – MKS Promil 56 min.

(jac:)

5 Responses to “Seria sparingów rozpoczęta”

 1. Anonim pisze:

  mnie czemu nie wpisałes

 2. jac pisze:

  Tzn kogo? Przejrzałem notatki i wszyscy są wpisani w składzie.

 3. Pawlo pisze:

  Wpisz maldka 🙂 bo przeżywa 🙂

 4. jac pisze:

  Zrobione 🙂

 5. Asystent fotoreportera pisze:

  Jeszcze na kolejnym sparingu trzeba Maldka na jakimś zdjęciu złapać 😉

Dodaj komentarz