Dzisiaj o godz. 9.30 doszło do tragicznego wypadku, w którym bus z piłkarzami Wólczanki Wólka Pełkińska (III liga podkarpacko – lubelska) zderzył się czołowo z ciężarówką. Piłkarze Wólczanki podróżowali 8-osobowym busem z Mielca do Wólki Pełkińskiej. Tam dziś o godz. 12 zagrać mieli w meczu 3 ligi lubelsko-podkarpackiej z Avią Świdnik.

Na miejscu zginęło trzech piłkarzy, a pięciu trafiło do szpitala. Według informacji z klubu w tragicznym wypadku zginęli bracia Rafał i Kamil Pydych oraz Patryk Szewczak. Z piłkarzy którzy trafili do szpitala dwóch jest w stanie ciężkim. Spotkanie Avii Świdnik z Wólczanką Wólka Pełkińska zostało odwołane.

W takich chwilach pamiętajmy, że jesteśmy jedną wielką, sportową rodziną. Tak jak my dziś, oni jechali na swój mecz, aby robić to co kochali. Los nie dał im tej szansy. Niech spoczywają w pokoju.

W imieniu zawodników i Zarządu KS Zew Sosnowiec składamy najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar, klubu z Wólki Pełkińskiej i modlimy się, żeby ten tragiczny bilans nie zwiększył się.

 

Niestety… Po godzinie 16:00 w wojewódzkim szpitalu Nr 2 w Rzeszowie zmarł czwarty piłkarz Wólczanki, to 25-letni Mariusz Korzępa.

Niedziela 27.03.2016. Niestety koszmar trwa. Dziś nad ranem zmarł piąty z piłkarzy – 28 letni Kamil Oślizło, strzelec bramki w ostatnim meczu ligowym. Kamil Oślizło był w śpiączce w stanie krytycznym. Lekarzom nie udało się uratować jego życia…

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.