W pierwszym wyjazdowym sparingu graliśmy dzisiaj z liderem katowickiej B klasy – Victorią Katowice. Mecz rozpoczęliśmy wyśmienicie. W 10 minucie Sebastian Schufreida uderzył z 40 metrów i piłka po odbiciu od poprzeczki znalazła sie w siatce! Piękny gol! Nie minęły 2 minuty i mecz mieliśmy ustawiony. Dośrodkowanie z lewej strony Norberta Mendaka i ponownie Kwadrat trafia do siatki. Później gra była wyrównana, ale żadnej z drużyn do przerwy nie udało się zmienić wyniku.

W II połowie gospodarze próbowali odrabiać straty, jednak nasza obrona nie pozwalała im na wiele. My czekaliśmy na swoją szansę i taka przytrafiła się w 62 minucie. Błąd obrońcy Victorii wykorzystał Norbert Mendak, odebrał mu piłkę, spokojnie objechał bramkarza i skierował piłkę do bramki. 5 minut później dobiliśmy gospodarzy. Strzał z wolnego bramkarz gospodarzy odbija, ale dobitka Maćka Tomsi trafia do siatki. 0-4! To nie było jeszcze wszystko – w 84 minucie faul na Maćku w polu karnym i Nomek pewnie wykorzystuje karnego. Zrezygnowani gospodarze w końcówce zdobyli honorowego gola, ale to my wyjechaliśmy z Katowic z okazałym zwycięstwem. Dobra seria trwa i liczymy, że podtrzymamy ją w niedzielnym meczu z KS Mydlice.