Po meczach z kandydatami do awansu dziś graliśmy z zespołem zbliżonym do nas. Po świetnym meczu pokonaliśmy w Ząbkowicach Unię 1-3. Już od początku meczu zdobyliśmy przewagę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 13 minucie Arek Pajek odebrał piłkę obrońcy i strzelił celnie przy słupku. Prowadzimy 0-1! 10 minut później mieliśmy mecz poukładany. Do odbitej przed pole karne piłki doszedł Patryk Lawędzki i fantastyczną bombą w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Unii. 0-2! W dalszym ciągu mieliśmy przewagę i w 41 minucie podwyższamy na 0-3! Tomek Pluta świetnie zagrał ze skrzydła do Pawła Króla, który w sytuacji sam na sam spokojnie przelobował bramkarza. Chwilę później Arek w sytuacji sam na sam minął bramkarza, ale jego strzał wybił z pustej bramki obrońca. 0-3 do przerwy i Uniści wyglądali jak znokautowany bokser. Po przerwie mecz sie wyrównał, ale w dalszym ciągu mieliśmy dobre okazje na podwyższenie. Niestety nic nie wpadło. Unia też miała swoje szanse, jednak bardzo dobrze w naszej bramce grał Kamil Zimoląg. Kamil skapitulował dopiero w 83 minucie, ale to było wszystko na co stać było dziś gospodarzy. Po ładnej i skutecznej grze odnieśliśmy drugie zwycięstwo w tej rundzie i możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość. Już za tydzień kolejne derby z Górnikiem i nikt nie musi nas zachęcać do walki.

Dąbrowa Górnicza-Ząbkowice, 15.04.2017 godz. 13.00

Unia Ząbkowice – Zew Sosnowiec 1-3 (0-3)

• 0-1 – Arkadiusz Pajek 13'
  • 0-2 – Patryk Lawędzki 23'
  • 0-3 – Paweł Król 41' (asysta Tomasz Pluta)

ZEW: Kamil Zimoląg – Patryk Lawędzki, Krystian Jankiewicz, Piotr Styś, Michał Galant, Maciej Tomsia, Łukasz Chrzanowski (60' Michał Gwizdała, 72' Mariusz Mendak), Paweł Król, Arkadiusz Pajek, Piotr Król, Tomasz Pluta

Rezerwa: Michał Gwizdała, Piotr Tomsia, Mariusz Mendak