Wyniki ostatnich meczów spowodowały, że mecz z Ostoją miał być odpowiedzią na pytanie, czy stać nas na włączenie się w walkę o utrzymanie. Na szczęście odpowiedź jest twierdząca – po dobrym meczu pokonaliśmy drużynę z Żelisławic 1-0. Goście zupełnie nie przypominali zespołu który rozbił nas jesienią i to raczej my byliśmy stroną prowadzącą grę. Prowadzenie mogliśmy uzyskać już w I połowie. Najpierw w 27 minucie po uderzeniu z wolnego Piotra Stysia bramkarz odbił piłkę przed siebie, ale Tomek Pluta nie zdążył z dobitką. Chwilę później po akcji Arka Pajka próbowali Paweł i Piotr Król. Wreszcie w 45 minucie Paweł Król wyszedł sam na sam, minął bramkarza, ale strzał w ostatniej chwili wybił z bramki obrońca.

   II połowa rozpoczęła się pechowo dla drużyny gości. W jednym ze starć kontuzji barku doznał bramkarz Ostoi. Niestety ten sam uraz przytrafił się w 66 minucie Patrykowi Lawędzkiemu i obu zawodników zabrało pogotowie. W międzyczasie jednak Zew zdobył bramkę. W 62 minucie Patryk Lawędzki zagrał na prawe skrzydło do Arka Pajka. Swietna walka z obrońcami i wejście w pole karne na końcowej linii. Kiedy wszyscy spodziewali się dośrodkowania Arek pociągnął w kieunku bramki i strzelił w krótki róg! 1-0! Arek mógł zdobyć jeszcze gola w 71 minucie, kiedy po minięciu bramkarza z ostrego kąta strzelił nad bramką. W miarę spokojnie dowieźliśmy prowadzenie do końcowego gwizdka, twardą walką nie pozwalając gościom na stworzenie okazji bramkowych. Radość ze zwycięstwa zmniejszyła tylko czerwona kartka Tomka Pluty w doliczonym czasie gry. Chwała drużynie,że szybko otrząsnęła się po nieudanym meczu w Byczynie i zasłużenie sięgnęła po 3 punkty. Za tydzień mecz o 9 punktów w Strzyżowicach.

Ostrowy Górnicze 29.04.2017, godz. 17.00

Zew Sosnowiec – Ostoja Żelisławice 1-0 (0-0)

1-0 Arkadiusz Pajek 62' (asysta Patryk Lawędzki)

ZEW: Kamil Zimoląg – Dominik Migdał, Krystian Jankiewicz, Piotr Styś, Michał Galant, Maciej Tomsia, Dawid Gałwa (46' Patryk Lawędzki, 66' Mateusz Migdał), Paweł Król (90' Łukasz Chrzanowski), Arkadiusz Pajek, Piotr Król, Tomasz Pluta (90+2 CZK)

Rezerwa: Dawid Krężel, Mariusz Mendak, Mateusz Migdał, Łukasz Chrzanowski, Patryk Lawędzki

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.