01.03.2015 rozegraliśmy sparing w Dąbrowie Górniczej z B klasowym zespołem KS Mydlice. Zaznaczyć trzeba, że był to pierwszy w historii mecz między tymi zespołami.

Od początku gry widać było zdecydowana przewagę naszej drużyny w polu i w rozgrywaniu piłki. Drużyna Mydlic nastawiona była głównie na defensywę i próbowała długimi podaniami uruchamiać napastników, jednak sytuacje trzykrotnie pewnie wyjaśniał Mateusz Frączek dalekimi wyjściami. W 10 minucie pierwsza okazja Zewu – po strzale Sebastiana Schufreidy mało brakowało, aby bramkarz Mydlic sam wrzucił sobie piłkę do bramki. W 12 minucie Patryk Wołoszyn w dogodnej sytuacji uderzył nad bramką. W 21 min.  dobry strzał Mariusza Mendaka broni bramkarz, a następnie w 30 minucie z trudem wybija strzał Kwadrata. Wydaje się, że bramka dla Zewu jest kwestią czasu, tym bardziej, że Mydlice pierwszy strzał na naszą bramkę oddały w 23 min. Jednak w 32 minucie błąd obrońcy przy linii środkowej , napastnik Mydlic przejmuje piłkę i w sytuacji sam na sam nie daje szans Mateuszowi. 1-0 dla Mydlic. Wynik do przerwy nie zmienia się – Dąbrowianie wykazali dużą skuteczność: 2 strzały – 1 bramka.

Po przerwie przez prawie pół godziny obraz gry nie zmienia się – Zew nie może przebić się przez obronę gospodarzy, a ci próbują z kontr podwyższyć wynik, mając ku temu 2 okazje. W 60 minucie Andrzej Jacko dobrze strzela z pierwszej piłki, niestety trafia w bramkarza. W 77 minucie w końcu wyrównujemy – Schufreida gra klepkę z Andzią, wychodzi sam na sam i nie daje szans bramkarzowi. Ciągle atakujemy, co przynosi efekt chwilę później: po rzucie wolnym Mileński trafia w słupek, ale Sebastian jest na miejscu i dobija piłkę – prowadzimy 2-1. Dwie minuty później znowu Sebek – strzał pod poprzeczke z 15 metrów – 3-1. Skompletowanie hat-tricka zajęło mu 8 minut! Gospodarzy dobija Paweł Król w ostatniej minucie zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Wygrywamy 4-1.

Dąbrowa Górnicza stadion przy ul. Konopnickiej 25 01.03.2015 godz. 11.24

KS Mydlice – Zew Kazimierz 1:4 (1:0)

Zew: Frączek (45 min. Janus) –  Jankiewicz (75 min. M. Mendak), Durzyński (46 min G. Mendak), Pawłowski, Żelazowski (46 min Balsamski), M. Mendak (46 min. Mroziński) –  Piotr Król (46 min. Jacko), Orłowski (70 min. Paweł Król) , Wołoszyn (46 min. Kędzierski)  – Schufreida, Paweł Król (46 min. Mileński)

1:0 – KS Mydlice 32 min.

1:1 – Sebastian Schufreida 77 min.

1:2 – Sebastian Schufreida 83 min.

1:3 – Sebastian Schufreida 85 min.

1:4 – Paweł Król 90 min.

 

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.