W 23 kolejce podejmowaliśmy Ostoję Żelisławice. Po zwycięstwie nad Sarnowem w ubiegłym tygodniu, wszyscy wierzyli w kolejną wygraną. Boisko niestety zweryfikowało plany. Od początku widać było solidną grę Ostoi i trudno było nam stworzyć okazję bramkową. Ale uważna gra Zewu w obronie spowodowała, że goście, pomimo przewagi w polu, też nie mogli stworzyć sobie czystej pozycji. Jednak w 23 minucie zdobyli bramkę – przypadkową, szczęśliwą, niestety wpadło. Nieporozumienie naszego bramkarza z jednym z obrońców, piłkarz Ostoi otrzymuje piłkę stojąc tyłem do bramki i uderza ją lobem. Piłka ku zaskoczeniu wszystkich, w tym samego strzelca wpada do bramki. Po stracie bramki nasza  gra z przodu trochę się ożywiła i w 40 minucie mieliśmy szansę na zmianę wyniku. Po ręce w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Zewu. Do piłki podszedł Sebastian Schufreida, jednak bramkarz gości wyczuł kierunek strzału i wybił piłkę na róg. Do przerwy Ostoja prowadziła więc 1:0.

Po przerwie zaczęliśmy śmielej atakować, jednak goście w dalszym ciągu byli świetnie zorganizowani w obronie. Pomimo kilku okazji nie udawało nam się wyrównać. Natomiast goście w 90 minucie zadali drugi cios – piękny strzał z rzutu wolnego  i losy meczu zostały rozstrzygnięte. Jeszcze w doliczonym czasie gry sędzia podarował im karnego, jednak Mateusz Frączek odbił strzał i wynik nie zmienił się. Ta porażka skomplikowała naszą sytuację i wydaje się, że doścignięcie środka tabeli jest już niemożliwe. Trzeba skupić się na walce w dole tabeli, gdzie najsłabiej wiosną grają zespoły ze Strzyżowic i Okradzionowa ( po 2 zdobyte punkty). Coraz groźniejszy jest natomiast Promień, który w rundzie wiosennej zdobył już 10 punktów.

Ostrowy Górnicze 02.05.2015 godz. 17.00

Zew Kazimierz – Ostoja Żelisławice 0:2 (0:1)

Zew: Frączek –  Mroziński (75 min. G. Mendak) , Durzyński, Pawłowski, Żelazowski, M. Mendak –  Piotr Król, Kędzierski, Stachura (61 min Dudała) – Schufreida , Paweł Król.

Rezerwowi: Janus, Migdał, Sławiński, Wołoszyn, G. Mendak, Dudała

0:1 – Kamil Opoka (Ostoja Żelisławice) 23 minuta

0:2  – Kamil Opoka (Ostoja Żelisławice) 90 minuta

W 40 minucie Sebastian Schufreida (ZEW) nie wykorzystał rzutu karnego)

W 90+3 min. Jakub Machura (Ostoja) nie wykorzystał rzutu karnego.

(jac:(

Dodaj komentarz