Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12.

Zmagania uczestników Turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

W tym roku pokusiliśmy się o zgłoszenie do Tymbarku drużyny reprezentującą KS ZEW Sosnowiec. Była to reprezentacja Piłkarskiego Przedszkola PP1 z grupy trenera Bartłomieja Wróbla.

Skład na Tymbark (Rocznik 2012): A. Szram, E. Karolczyk, W. Konieczny, W. Szewczyk. B. Kurda, I. Szczygieł, R. Baran, A. Szymczak, D. Cichowicz.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Zew Sosnowiec, Czarni Sosnowiec, Orzeł Sosnowiec, Zagłębie Sosnowiec I, Zagłębie Sosnowiec II, Zagłębie Sosnowiec III.

Nasi podopieczni rywalizowali w grupie wraz z Czarnymi Sosnowiec oraz Zagłębiem II Sosnowiec.

Wyniki:
Zew Sosnowiec – Czarni Sosnowiec 0:1

Zew Sosnowiec – Zagłębie II Sosnowiec 0:0

Wypowiedź trenera Bartłomieja Wróbla po rozegranym Turnieuju:
-„Przede wszystkim jestem zadowolony z postawy naszej drużyny. W meczu z Czarnymi wyszliśmy odrobinę zestresowani, co skończyło się szybko straconym golem. Jednak z minuty na minutę zawodnicy się rozkręcali, niestety zabrakło czasu, żeby doprowadzić do wyrównania. Mecz z Zagłębiem był wyrównany z lekką przewagą drużyny Zagłębia, mimo kilku sytuacji naszych zawodników nie udało się strzelić zwycięskiego gola. 
Ogólnie postawę drużyny oceniam dobrze, mimo że nie udało się awansować do finałowej części rozgrywek. Cieszy przede wszystkich ilość sytuacji, odwaga zawodników we wchodzenie w pojedynki jeden na jeden oraz gra zespołowa, jak na tę kategorię wiekową. Kolejne doświadczenie z którego na pewno wyciągniemy wnioski.”

 

Możliwość komentowania została wyłączona.