W sobotnie popołudnie rozegraliśmy pierwszy mecz nowego sezonu A klasy. Naszym rywalem był Orzeł Dąbie. Od początku meczu było widać przewagę gospodarzy w środku pola, z której jednak nic nie wynikało. My byliśmy mniej przy piłce, ale za to stwarzaliśmy groźniejsze okazje bramkowe. Dwukrotnie gospodarzy ratował bramkarz, a raz obrońcy wybili piłke z linii bramkowej. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, a my mieliśmy kolejne szanse. Najpierw Mateusz Migdał minimalnie przestrzelił, a chwilę później Rafał Mroziński z wolnego trafił w słupek. Jeszcze mieliśmy szansę po wejściu Pawła Króla, kiedy to gospodarzy ponownie uratował bramkarz. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, niestety w 87 minucie gospodarze po rzucie rożnym strzelili jedyną bramkę meczu. Na wyrównanie zabrakło nam już czasu i w ten sposób sezon rozpoczęliśmy od porażki.

   Dzisiejszy mecz stał pod znakiem powrotów i debiutów. Po latach wrócili do Zewu Łukasz Opalski i Bogdan Hruby, natomiast debiutowali dzisiaj Bartłomiej Królikowski i Łukasz Leszczyński. W meczu dobrą dyspozycję zaprezentowali Krystian jankiewicz i Mateusz Migdał. Poi dynamicznym okresie przygotowawczym oraz dużej rotacji zawodników w składzie i na pozycjach, jesteśmy pełni optymizmu na dalszą część sezonu. Zabrakło nam skuteczności i trochę większej siły ognia z przodu. Przed nami mecz z II drużyną Zagłębia Sosnowiec – ciekawi jesteśmy jaką taktykę przygotuje trener na ten mecz.

 

Brzękowice Dolne, 13.08.2016 godz. 17.00

Orzeł Dąbie – Zew Sosnowiec 1-0 (0-0)

1-0 Orzeł 87'

ZEW: Opalski Łukasz – Bartłomiej Królikowski, Krystian Jankiewicz, Bogdan Hruby, Rafał Mroziński – Mateusz Migdał, Piotr Król (76 min. Łukasz Leszczyński), Dawid Gałwa (65 min. Dominik Migdał), Maciej Tomsia, Mariusz Mendak (46 min. Bartłomiej Kędzierski), Paweł Król (84 min. Radosław Kardas)

Rezerwowi: Bartłomiej Przeniosło, Bartłomiej Wróbel, Łukasz Leszczyński, Łukasz Chrzanowski, Dominik Migdał, Radosław Kardas, Bartłomiej Kedzierski

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.