Majówka minęła, choć większość rozgrywek w tym okresie objęła pauza. Jednak pomimo tego nasi zawodnicy ciężko pracowali! Wszystkie grupy trenowały, a ostatnie wyniki pokazują, że była to owocna praca.

Po raz kolejny nie sposób nie wyróżnić Ligowej Grupy Żaków trenera Roberta Tomaszewskiego z rocznika 2009. Młodzi Zewiacy znów nie dali żadnych szans rywalom, wygrywając w Turnieju Ligowym w Czeladzi komplet meczów. W najbardziej emocjonującym spotkaniu z Czarnymi Sosnowiec nasi piłkarze wyróżnili się ogromną determinacją i wolą walki. Przegrywając już 0:2 nasi zawodnicy potrafili odwrócić losy meczu i zwyciężyli ostatecznie 4:2! Gratulacje! Jednocześnie informujemy, że już w najbliższą sobotę (tj. 12.05.) przed Żakami kolejny Ligowy Turniej! Tym razem to my jesteśmy jego gospodarzem! Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na Ostrowy Górnicze – Boisko Zew. Start o godzinie 10:30!

KS Zew Sosnowiec – Górnik Piaski 4:0
KS Zew Sosnowiec – MUKP II Dąbrowa Górnicza 9:0
KS Zew Sosnowiec – UKS Football Academy Zawiercie 2:0
KS Zew Sosnowiec – KKS Czarni Sosnowiec 4:2

Mnóstwo bramek zobaczyli kibice na ostatnich meczach Grupy Orlika E2 z rocznika 2008. Podopieczni Marcina Bordy rozegrali dwa spotkania, wyjazdowy z Orbitą Bukowno praz w roli gospodarza z Akademią Młodego Piłkarza Orzeł Sosnowiec. Łącznie w tych spotkaniach padło aż 20 bramek! W pierwszym meczu Zewiacy musieli uznać wyższość rywala. Jednak już w kolejnym spotkaniu ligowym w pełni się zrehabilitowali, wysoko zwyciężając z AMP Orzeł, bo aż 7:3.

Orbita Bukowno – KS Zew Sosnowiec 6:4
KS Zew Sosnowiec – AMP Orzeł Sosnowiec 7:3

Gratulacje należą się dla zespołu Młodzika D2 – rocznik 2006. W spotkaniu derbowym z Niwką Sosnowiec, prowadzeni przez trenera Krystiana Jankiewicza Zewiacy zwyciężyli aż 6:0. Uwaga, to już czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu grupy D2!

AKS Niwka Sosnowiec – KS Zew Sosnowiec 0:6

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnotowała także nasza najstarsza grupa młodzieżowa – Młodzik D1 z rocznika 2005. Piłkarze trenera Roberta Tomaszewskiego w dobrym stylu pokonali w roli gospodarza Klub Sportowy Mydlice 6:1.

KS Zew Sosnowiec – KS Mydlice 6:1

Możliwość komentowania została wyłączona.