Przed sobotnim meczem wiedzieliśmy jakie warunki muszą być spełnione, żeby pozostać w A klasie. Najważniejszym było nasze zwycięstwo i dopiero dalej pomyślne wyniki innych spotkań. Niestety najważniejszy warunek nie został spełniony. Skalniak perfekcyjnie rozegrał początkowy fragment spotkania i dzięki 100% skuteczności gości w 25 minucie było praktycznie po meczu. Goście prezentowali się znakomicie zarówno pod względem szybkości jak i umiejętności piłkarskich. Z nas, po 3 ciosach Skalnaka, zupełnie uszło powietrze i do przerwy nie potrafiliśmy nic zdziałać. Dopiero w II połowie zaczęliśmy składniej atakować, ale bramkę zdobyliśmy zbyt późno, żeby myśleć o odrobieniu strat. Na dodatek goście wkrótce strzelili po raz 4. Nam pozostała piękna bramka Sebastiana w 90 minucie – na otarcie łez i pożegnanie z A klasą.

   Jak się wkrótce okazało nawet zwycięstwo nic nam nie dawało, wobec wyników innych meczów. Dąbie wygrało z Czeladzią i zakończyło z 33 punktami, a my mogliśmy minąć już tylko Promień, który przegrał i razem z nami popłynął do B klasy.

Ostrowy Górnicze, 17.06.2017, godz. 17.00

Zew Sosnowiec – Skalniak Kroczyce 2-4 (0-3)

  • 0-1 Skalniak 8'
  • 0-2 Skalniak 13'
  • 0-3 Skalniak 25'
  • 1-3 Paweł mileński 79' (asysta Tomasz Pluta)
  • 1-4 Skalniak 84'
  • 2-4 Sebastian Schufreida 90' (asysta Arkadiusz Pajek)

 

Zew: Kamil Zimoląg – Patryk Lawędzki, Rafał Mroziński, Dominik Migdał, Krystian Jankiewicz, Tomasz pluta, Mateusz Migdał (67' Damian Mitka), Maciej Tomsia, Arkadiusz Pajek, Paweł Król (62' Sebastian Schufreida), Paweł Mileński

Rezerwa: Dawid Krężel, Sebastian Schufreida, Damian Mitka, Piotr Tomsia

(jac:)

Możliwość komentowania została wyłączona.